NIEDZIELA XXVIII OKRESU ZWYKŁEGO 09.10.2016 r.

1. Obchodzimy dziś XI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II-Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. W całej Polsce zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej, a nie zamożnej młodzieży. Za pomoc w zbiórce dziękujemy naszym gimnazjalistom. Wyrażamy wdzię-czność także dzieciom ze SP nr 2 im. Jana Pawła II prezentowany montaż słowno-muzyczny na Mszach św. o 9.30 i 11.00.
2. Centralne obchody diecezjalne Dnia Papieskiego w katedrze na Mszy św. o 16.30, po której odbędzie się koncert „Tryptyk Rzymski” do fragmentów poezji Jana Pawła II, następnie delegacje przejdą pod pomnik Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.
3. Dziś spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy św. o 17.00.
4. Dziękujemy za podarowane do świątyni kwiaty.
5. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się 5 października całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
6. Różaniec w październiku od poniedziałku do soboty o 17.30, w niedziele o 16.30.
7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę, piątek w godz. 16.00-17.30.
8. Prosimy, by intencje mszalne rocznicowe i jubileuszowe rezerwować z czasowym wyprzedzeniem. W godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy wypominki ofiarowane za naszych zmarłych (jednorazowe na cmentarzu lub w kościele oraz całoroczne).
9. W czwartek 13 października dzień fatimski. Różaniec z udziałem dzieci o 17.30. Natomiast procesja maryjna po Mszy św. z pieśnią „Z dalekiej Fatimy”. Tego dnia w modlitwach będziemy pamiętali o Pasterzu naszej diecezji Biskupie Edwardzie z racji obchodzonych imienin.
10. W piątek 14 października z racji Dnia Edukacji Narodowej, modlitwa różańcowa ofiarowana będzie w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców.
11. Koncert Filharmonii Kaliskiej „Historia Polski losami Świętych opowiedziana” 14 października o 19.30 w katedrze. Szczegóły na plakacie.
12. Z racji nabożeństw różańcowych zawieszamy próby scholi dziecięcej.
13. Zbiórka ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św.
14. W przyszłą niedzielę modlitwy za przyczyną św. o. Pio po Mszy św. o 17.00.
15. Mamy jeszcze ok. 50 kalendarzy naszej diecezji, które są cegiełkami na rzecz utrzymania WSD. Cena 5 zł.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Opiekun (pielgrzymka kaliska w liczbach, badania naukowe w związku z ustaleniem roku i miejsca powstania obrazu św. Józefa z kaliskiej kolegiaty) , Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (jako dodatek obraz MB Częstochowskiej do pokolorowania).
17. Kurs przedmałżeński od 12 października w parafii Świętej Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 (konferencja po Eucharystii w domu parafialnym przy ul. Harcerskiej).
18. Akademia piłki nożnej Caritas zaprasza uczniów z rocznika 2007 na treningi we wtorki i piątki w godz. 16.00-19.00 (w zależności od pogody-boisko lub hala przy ul. Tuwima 4).
19. Do wieczności odeszły: +Józef Kęszka z Warszówki, +Józefa Wojciechowska z ul. Stawiszyńskiej i +Marianna Wasik z ul. Wieniawskiego Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.