NIEDZIELA XXXIII OKRESU ZWYKŁEGO 19.11.2017

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz katolików z Bliskiego Wschodu (zebraliśmy: 1.744,90).
2. Dziś po Mszy św. o 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Jednocześnie pani krawcowa, która uszyje alby, weźmie dzieciom miarę.
3. Po Mszy św. o 17:00 modlitwy za przyczyną św. o. Pio.
4. Corocznie w 3 niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Zapoznajmy się z apelem inspektora Piotra Mąki, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.
5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
6. W środę Kościół będzie wspominał św. Cecylię-patronkę śpiewu i muzyki sakralnej. Z tej okazji dziękujemy Pani Organistce i reaktywowanemu chórkowi dziecięcemu za ważną służbę podczas liturgii. 7. Kto śpiewa, modli się dwa razy. Zachęcamy, by więcej młodych wokalistów służyło swym talentem Bogu i nam zgromadzonym w kościele.
7. W piątek w Sali Maryjnej o godz. 16:00 próba scholi dziecięcej.
8. Jednocześnie niebawem zaprosimy na próby śpiewu kandydatów do bierzmowania, którzy powinni jak najpiękniej przygotować liturgię sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
9. W piątek 24 listopada rozpoczniemy nowennę poprzedzającą Nadzwyczajny Rok św. Józefa w Diecezji Kaliskiej.
10. Od piątku 24 listopada do poniedziałku 27 listopada w Katedrze Kaliskiej będzie Krzyż, który w Wielki Piątek 2005 r., tydzień przed śmiercią, adorował św. Jan Paweł II. Ta informacja podana jest także w Opiekunie.
11. Modlitwy o pokój w sobotę 25 listopada po Mszy św. wieczornej.
12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
13. W związku z Nadzwyczajnym Rokiem św. Józefa, który rozpoczniemy od I niedzieli adwentu, już dziś informujemy, że tegoroczne roraty będą poświęcone Patronowi naszego miasta i Diecezji Kaliskiej.
14. Prasa katolicka: Opiekun (jako dodatek płyta DVD z filmem nt. cudu eucharystycznego, który miał miejsce w Nowych Skalmierzycach), Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
15. Wykład nt. uzależnień od internetu i urządzeń mobilnych (prowadzący: dr Maciej Dębski) odbędzie się 24 listopada o godz. 17:00 w szkole Sióstr Nazaretanek. Szczegóły na plakacie.
16. Rekolekcje w WSD dla młodzieży męskiej prowadzone będą pod hasłem „Zostań klerykiem na weekend”. Najbliższy termin (dla maturzystów i studentów) od 24 do 26 listopada. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
17. Kaliska Diecezjalna Rada Apostolatu Maryjnego zaprasza na spotkanie z okazji rocznicy objawień NMP-Cudownego Medalika w sobotę 25 listopada br. w kościele na Winiarach. Uroczysta Msza św. o 13:00.
18. Na ekrany kin wszedł jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów pt. „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwa historię słynnego amerykańskiego dziennikarza (ateisty), który prowadzi śledztwo w sprawie autentyczności dogmatu o zmartwychwstaniu Chrystusa.
19. W ramach projektu „Zdrowy Kalisz-od juniora do seniora” w SP nr 2 przy ul. Tuwima, odbywają się w czwartki (godz. 16:00-18:00) zajęcia z gimnastyką dla osób powyżej 60 roku życia. Szczegóły na afiszu w gablocie.
20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Adriana Radajak z ul. Stawiszyńskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.