NIEDZIELA I ADWENTU 03.12.2017

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przed nami czas przygotowania do obchodów świąt Bożego Narodzenia, ale nade wszystko w tym okresie mamy na uwadze zapowiedź powtórnego przyjścia Zbawiciela na ziemię.
2. Tegoroczne roraty będą poświęcone św. Józefowi. W poniedziałki i czwartki roraty będą rano o godz. 7:00, natomiast we wtorki, środy i piątki o godz. 18:00.
3. W poniedziałek 4 grudnia po Mszy św. rozdamy dzieciom plansze do wklejania karteczek roratnich. Najmłodsi, jak co roku, przynoszą każdego dnia serduszka z zapisanymi dobrymi uczynkami.
4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę w godz. 16:00-17:30. W piątek nieczynna z racji na uroczystość.
5. W czwartek adoracja o godz. 17:00.
6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek 8 grudnia. Msze św.: poranna o godz. 8:00, południowa o godz. 12:00 (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą w Godzinę Łaski) oraz wieczorna (z udziałem dzieci) o godz. 18:00.
7. W piątek próba scholi dziecięcej o godz. 16:00.
8. W II Niedzielę Adwentu obchodzić będziemy XVIII Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji przeprowadzona będzie zbiórka do puszek.
9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowy nr Opiekuna poświęcony jest Nadzwyczajnemu Rokowi św. Józefa Kaliskiego. Kwartalnik Okno Wiary podaje nam kompendium wydarzeń maryjnych mijającego obecnego roku 2017.
11. Świece wigilijnej pomocy dzieciom Caritas będą do nabycia w naszej parafii od II niedzieli adwentu (świece duże w cenie 15,00 PLN; świece małe w cenie 6,00 PLN).
12. Opłatki na stół wigilijny będą poświęcone i rozprowadzane od II niedzieli adwentu.
13. Tak jak w latach poprzednich będzie również rozprowadzane sianko.
14. Obok ołtarza MB Częstochowskiej wyłożone są tytki charytatywne.
15. Dziękujemy lektorom za nowy afisz na bilbordzie.
16. Już dziś informujemy, że koncert kolęd w wykonaniu gwiazd polskiej estrady (min. Natalii Kukulskiej, Mietka Szcześniaka) odbędzie 11 stycznia 2018 r. Zapotrzebowanie na bilety można zgłaszać zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Ryszarda Kałużnego z ul. Karłowicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.