NIEDZIELA II ADWENTU 10.12.2017

1. Dziś w II Niedzielę Adwentu obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji Wspólnota Żywego Różańca zbiera datki do puszek, które będą wsparciem dla naszych rodaków żyjących za wschodnią granicą.
2. Na Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
3. Nie tylko dzieci zapraszamy na roraty, które przybliżają nam postać św. Józefa. W poniedziałki i czwartki Msze św. roratnie są rano o godz. 7:00, natomiast we wtorki, środy i piątki o godz. 18:00.
4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę w godz. 16:00-17:30. W piątek nieczynna z racji spowiedzi w parafii Pamięcin.
5. W środę 13 grudnia po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.
6. W piątek próba scholi dziecięcej o godz. 16:00.
7. Spotkanie ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
9. Poświęcone Opłatki oraz sianko na stół wigilijny w kruchcie kościoła rozprowadza Wspólnota Żywego Różańca. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie sąsiadujących z naszą parafią Sióstr Karmelitanek oraz na prowadzenie stołówki Caritas, wydającej obiady najuboższym i potrzebującym przy ul. Stawiszyńskiej.
10. Świece wigilijnej pomocy dzieciom Caritas także do nabycia w kruchcie (świece duże w cenie 15,00 PLN; świece małe w cenie 6,00 PLN).
11. W kruchcie do pobrania są tytki charytatywne.
12. W sobotni wieczór 16 grudnia rozpoczniemy REKOLEKCJE PARAFIALNE. W tym roku poprowadzi je ks. Wojciech Deresiński-wikariusz z parafii Dębe. Program w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Spowiedź adwentowa odbędzie się we wtorek 19 grudnia. Ofiary zbierane w poniedziałek i czwartek, będą naszym wsparciem dla Ks. Rekolekcjonisty.
13. Do chorych ojciec rekolekcjonista uda się w poniedziałek 18 grudnia od godz. 10:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii (w godzinach urzędowania).
14. Za tydzień po Mszy św. o 17:00 modlitwy za przyczyną św. o. Pio.
15. Noc konfesjonałów w kaliskich kościołach (min. oo. Jezuici, Franciszkanie, katedra, sanktuarium św. Józefa) będzie w piątek 22 grudnia w godz. 19:00-24:00 (szczegóły na plakacie).
16. W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane najpiękniejsze kolędy z całego świata, życzenia Księdza Biskupa i łamanie się opłatkiem – jaki każdy otrzyma przy wejściu oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2018 roku o godz. 19:00, na hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Zapisy na bilety, w cenie 40, 60 lub 80zł, odbywają się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bilety można również kupić przez stronę internetową: bilety24.pl lub betlejemwpolsce.pl.
17. Msza Święta w intencji o dobrego męża, o dobrą żonę w sanktuarium św. Józefa 15 grudnia w godzinach 19:30.
18. Już dziś zapowiadamy, że w niedzielę 24 grudnia nie będzie Mszy św. o 17:00. Ostatnia Msza św. niedzielna będzie o godz. 12:30, natomiast Msze św. o 22:00 oraz o godz. 24:00, będą już z Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
19. Informujemy, iż w pierwszy czwartek miesiąca stycznia, nasza Wspólnota Parafialna w szczególniejszy sposób zaproszona jest do udziału w Mszy św. int. rodzin i obrony poczętego życia w Narodowym Sanktuarium św. Józefa.
20. W gablocie parafialnym informację o turnusach rehabilitacyjnych w domu „Uzdrowienie Chorych”, prowadzonym przez zgromadzenie Cisi Pracownicy Krzyża.