NIEDZIELA III ADWENTU 17.12.2017

1. W sobotni wieczór, rozpoczęliśmy REKOLEKCJE PARAFIALNE. W tym roku prowadzi je ks. Wojciech Deresiński-wikariusz z parafii Dębe. Msze św. z naukami ogólnymi w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00 (tu zaproszenie szczególnie kierujemy do osób, które już nie są czynne zawodowo) oraz o godz. 1800 (ta Msza św. przewidziana jest zasadniczo dla pracujących). Ofiary zbierane w poniedziałek i wtorek, będą naszym wsparciem dla Ks. Rekolekcjonisty.
2. Dziś po Mszy św. o 17:00 modlitwy za przyczyną św. o. Pio.
3. Jutro tj. w poniedziałek 18 grudnia od godz. 10:30 ojciec rekolekcjonista uda się do naszych chorych. Osoby czekające na sakrament pokuty i pojednania prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii (w godzinach urzędowania).
4. Dla dzieci w poniedziałek i wtorek roraty będą wyjątkowo o godz. 16:30.
5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie we wtorek 19 grudnia, 30 minut przed każdą Mszą św., a więc od 8:30 do 9:00 , od 16:00 do 16:30 (tu zapraszamy w szczególniejszy sposób dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas od klas 6 SP do 3 gimnazjum) i od 17:30 do 18:00. Program w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
6. W środę i piątek zapraszamy na roraty o godz. 18:00. W czwartek Msza św. roratnia rano o godz. 7:00.
7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
8. Spotkanie ministrantów w środę po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.
9. W piątek próba scholi dziecięcej o godz. 16:00.
10. W przyszłą niedzielę 24 grudnia nie będzie Mszy św. o 17:00. Ostatnia Msza św. niedzielna będzie o godz. 12:30, natomiast Msze św. o 22:00 oraz o godz. 24:00, będą już z Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
11. W niedzielę 24 grudnia (w godzinach popołudniowych) obchodzić będziemy wigilię Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ten czas w pokoju serca, w miłości i zgodzie, wspominając tych, którzy od nas odeszli do Pana. Zachowajmy tradycyjny wigilijny post. Zapraszamy na pasterkę (ofiary składane na tacę podczas pasterki zasilą fundusz Pro Familia, będący wsparciem rodzin wielodzietnych i matek samotnie wychowujących dzieci).
12. W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia w poniedziałek 25 grudnia Msze św. o 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o 8:00.
13. Modlitwy o pokój 25 grudnia po Mszy św. 12:30.
14. Bóg zapłać z ofiary złożone na rzecz naszych rodaków żyjących za wschodnią granicą (zebraliśmy 1149,60 PLN) .
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nowy nr Opiekuna (do każdego numeru dołączono 2 egz. śpiewnika z kolędami).
16. Poświęcone Opłatki oraz sianko na stół wigilijny w kruchcie kościoła rozprowadza Wspólnota Żywego Różańca. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie sąsiadujących z naszą parafią Sióstr Karmelitanek oraz na prowadzenie stołówki Caritas, wydającej obiady najuboższym i potrzebującym przy ul. Stawiszyńskiej.
17. Świece wigilijnej pomocy dzieciom Caritas także do nabycia w kruchcie (małe w cenie 6,00 PLN).
18. Noc konfesjonałów w kaliskich kościołach (min. oo. Jezuici, Franciszkanie, katedra, sanktuarium św. Józefa) będzie w piątek 22 grudnia w godz. 19:00-24:00 (szczegóły na plakacie).
19. W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane najpiękniejsze kolędy z całego świata, życzenia Księdza Biskupa i łamanie się opłatkiem – jaki każdy otrzyma przy wejściu oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2018 roku o godz. 19:00, na hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Zapisy na bilety, w cenie 40, 60 lub 80zł, odbywają się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bilety można również kupić przez stronę internetową: bilety24.pl lub betlejemwpolsce.pl.
20. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w parafii św. Jana Pawła II w czwartek 21 grudnia o 18:30.
21. Informujemy, iż w pierwszy czwartek miesiąca stycznia, nasza Wspólnota Parafialna w szczególniejszy sposób zaproszona jest do udziału w Mszy św. int. rodzin i obrony poczętego życia w Narodowym Sanktuarium św. Józefa.
22. Państwu Rosiak z ul Wieniawskiego dziękujemy za podarowane do kościoła choinki. Choinkę dużą-wystawioną w prezbiterium-podarowało nam Miasto (dziękujemy w szczególności p. Kierownik Cmentarza Komunalnego).
23. W ostatnią niedzielę grudnia nie będzie spotkania Apostolatu Maryjnego.
24. Plan kolędy (wizyty duszpasterskiej) wywieszony jest w gablocie oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii.