NIEDZIELA 4 OKRESU ZWYKŁEGO 28.01.2018

1. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczona będą na rzecz ogrzewania świątyni.
2. Koncert kolęd w wykonaniu naszej scholki dziecięcej oraz scholki z parafii na Chmielniku dziś o godz. 16:00. Bezpośrednio po koncercie Msza św. o godz. 17:00.
3. Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy za chrześcijańską atmosferę podczas wizyt duszpasterskich. Uaktualniliśmy naszą ewidencję (wg przepisów do parafii przynależą osoby faktycznie zamieszkujące na jej obszarze pow. 3 miesięcy). Bóg zapłać za złożone ofiary. Środki te rezerwujemy na termomodernizację budynku parafialnego i okien kościoła. W bieżącym roku powtarzały się sugestie, by w parafii wymienić system grzewczy na bardziej sprawny oraz spełniający normy ekologiczne. Dziękujemy za podpowiedzi i deklaracje, że koszt takiego przedsięwzięcia pokryją tzw. tace inwestycyjne, które planujemy wznowić w Wielkim Poście.
4. Do końca miesiąca stycznia Msze św. w naszym kościele tylko rano o godz. 7:00.
5. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po Mszach św. o godz. 7:00.
6. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17:00 do 17:30.
8. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. o godz. 8:00 i o 18:00. Błogosławienie gromnic na każdej Mszy św. oraz podczas nabożeństwa eucharystycznego, będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby deklarujące odmawianie dziesiątki różańca w tej intencji przez 9 miesięcy, zostaną wpisane do parafialnej księgi i otrzymają materiały informacyjne.
9. OGŁOSZENIE Ośrodka Krzewienia Duchowej Adopcji zaprasza (po raz 20 w naszej parafii) do włączenia się w akcję, którą Pan Andrzej Szymański przedstawia nam w czytanym dziś komunikacie.
10. Program modlitewnego czuwania. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa. Od godz.16:00 adoracja w ciszy (w tym czasie będzie trwała spowiedź pierwszopiątkowa). O godz. 16:30 nabożeństwo eucharystyczne. Godz. 17:00-różaniec, godz. 17:30 Godzinki do Miłosierdzia Bożego.
11. W piątek spowiedź od godz. 16:00, a o 16:30 nabożeństwo eucharystyczne z udzieleniem Komunii św.
12. Wizyta u chorych z sakramentalną posługą w piątek od godz. 10:00 i w sobotę od godz. 8:00.
13. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca o godz. 7:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.
15. W niedziele 4 lutego na Mszy św. o 11:00 nastąpi poświęcenie medalików i różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Eucharystii krótka katecheza.
16. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 4 lutego po Mszy św o godz. 9:30.
17. Polecamy prasę katolicką (Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny).
18. Już dziś możemy zgłaszać tzw. kolędę uzupełniającą. Kapłani w zaproponowanych terminach udadzą się, aby pobłogosławić domy i rodziny nieobecne w wyznaczonym czasie wizyty duszpasterskiej. Ks. Tomasz przyjmuje zaproszenia na niedzielę 4 lutego popołudniu, proboszcz na środę 7 lutego.
19. Zapraszamy Rodziców i Wychowawców na spotkanie dotyczące harcerstwa katolickiego, które na dobre zagościło już w Polsce. O fenomenie tej organizacji opowie Błażej Marzoch ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego – Skauci Europy w szkole Sióstr Nazaretanek (ul. Harcerska 1) 08.02. br. o godz. 19:00 .
20. Trwają zapisy na bal charytatywny Caritas, który odbędzie się 10 lutego w ośrodku przy ul. Gajowej (szczegóły na plakacie w gablocie).
21. „Miłość jest boska”. Pod takim hasłem Wspólnota Emmanuecje małżeństw sakramentalnych, zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w dwóch terminach: 17-18 marca oraz 21-22 kwietnia (szczegóły na plakacie w gablocie).