NIEDZIELA 5 OKRESU ZWYKŁEGO 04.02.2018

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minioną niedzielę na rzecz ogrzewania świątyni. Zebraliśmy….
2. Dziś zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.
3. W święto Matki Boskiej Gromnicznej) 75 osób w naszej parafii złożyło przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.
4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 9:30.
5. Na Mszy św. o 11:00 nastąpi poświęcenie medalików i różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Eucharystii krótka katecheza.
6. Polecamy prasę katolicką (Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny).
7. Dziś w godzinach popołudniowych kolęda uzupełniającą. Kolejny termin odwiedzin dodatkowych wyznaczyliśmy na środę 7 lutego.
8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
9. Zapraszamy Rodziców i Wychowawców na spotkanie dotyczące harcerstwa katolickiego, które na dobre zagościło już w Polsce. O fenomenie tej organizacji opowie Błażej Marzoch ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego – Skauci Europy w szkole Sióstr Nazaretanek (ul. Harcerska 1) w czwartek 8 lutego o godz. 19:00 .
10. Kandydaci do bierzmowania z kl. II i III gimnazjum, zaproszeni są na młodzieżowe spotkania rejonowe do Pleszewa w sobotę 10 lutego (hali sportowej przy ul. B. Krzywoustego 4).
11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Obchody diecezjalne o godz. 11:00 w sanktuarium św. Józefa pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego. W naszej parafii sakramentu namaszczenia chorych udzielimy po Mszy św. o godz. 9:30.
12. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
13. Dziękujemy za zdemontowanie szopki oraz wystroju bożonarodzeniowego w świątyni.
14. W kinie Centrum możemy obejrzeć już film pt. Ignacy Loyola, który opowiada historię życia i przemiany tego świętego. Bilety. Szczegóły na plakacie w gablocie.
15. Trwają zapisy na bal charytatywny Caritas, który odbędzie się 10 lutego w ośrodku przy ul. Gajowej (szczegóły na plakacie w gablocie).
16. Kurs przygotowujący do małżeństwa odbędzie się w parafii Świętej Rodziny na Rogatce począwszy od środy 7 marca (godz. 18:30). Spotkania będą odbywać się w środy i czwartki przez 3 tygodnie.
17. „Miłość jest boska”-pod takim hasłem odbędą się na rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych ( 2 terminy: 17-18 marca oraz 21-22 kwietnia, szczegóły na plakacie).