Niedziela IV Wielkiego Postu 11.03.2018

1. Wspólnota Żywego Różańca zbiera dziś ofiary do puszek na wystrój Grobu Pańskiego.
2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00. Bezpośrednio po tym nabożeństwie popołudniowa Msza św. ok. godz. 17:30 (już bez homilii).
3. Dziś na Mszy św. o godz. 17:30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
4. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
5. We wtorek 13 marca różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 1800.
6. W środę omówimy kwestie dotyczące przecieków na dachu, termomodernizacji budynku parafialnego oraz planowanej wymiany systemu grzewczego na ekologiczny (w związku z możliwością uzyskania dotacji na ten cel).
7. W piątek o godz. 16:00 próba scholi dziecięcej.
8. Droga Krzyżowa w piątek o 17:30. Wcześniej o 17:00 godzinki o Miłosierdziu Bożym (w piątek nie będzie różańca rodzinnego).
9. Próba kandydatów do bierzmowania w piątek po wieczornym nabożeństwie.
10. Na Mszy św. w sobotni wieczór 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Prowadzącym je będzie ks. Piotr Machała, wikariusz w Narodowym Sanktuarium św. Józefa. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. niedzielnych, a od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00. Do chorych Ojciec Rekolekcjonista uda się w środę o godz. 10:30(zapisy w zakrystii). 10. 10. Spowiedź wielkopostna podczas rekolekcji w poniedziałek 19 marca w godz. 8:45-9:15 (z udzieleniem Komunii św. na jej zakończenie) oraz w godz. 17:00 -18:00. Równolegle odbędą się rekolekcje szkolne. Ofiary zbierane w tygodni na Mszach św. z nauką rekolekcyjną, będą naszym wsparciem dla Rekolekcjonisty.
11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. popołudniowej modlitwy za przyczyną św. o. Pio.
12. W czasie rekolekcji odbędzie się także wizytacja kanoniczna oraz przyjęcie sakramentu bierzmowania. Ks. Bp Łukasz Buzun nawiedzi naszą Parafię we wtorek 20 marca. Już teraz w modlitwie polecamy Ks. Biskupa Łukasza oraz młodzież, która umocniona zostanie darami Ducha Świętego.
13. Nowy nr Opiekuna poświęcony jest naszemu Narodowemu Sanktuarium św. Józefa. Polecamy także Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
14. Rozprowadzamy baranki Caritas z białej czekolady na stół wielkanocny. Datek przy ich nabywaniu to 5,00 PLN.
15. Dziękujemy Paniom, które w sobotę posprzątały naszą świątynię.
16. Z racji zbierającej się Uroczystości św. Józefa, w Roku Jemu poświęconym, w najbliższą sobotę 17 marca o godz. 19:15 w Katedrze zostanie wykonany Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy. Będzie to czas religijnego skupienia oraz okazja do godnego uczczenia Patrona Kościoła św., naszej Diecezji i naszego Miasta. „Akatyst” wykona chór pod kierunkiem p. Jakuba Tomalaka.
17. U OO. Jezuitów prowadzone będą rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych, które rozpoczną się w piątek 16 marca br. Temat rekolekcji: „Rodzina nie jest problemem tylko szansą wg Adhortacji Amoris Laetitia Papieża Franciszka”. Rekolekcje poprowadzi O. Andrzej Lemiesz SJ Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych. Rekolekcje będą w piątek i w sobotę o godz. 19:00, a zakończenie w niedzielę o godz. 16:00.
18. W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy +Kazimierza Dzióbka z ul. Kuklińskiego oraz Natalię Adamaszek z ul. Długiej. W modlitwach pamiętamy o naszym p. Kościelnym +Robercie Rudowiczu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!