Niedziela V Wielkiego Postu 18.03.2018

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Niech będzie to czas wypełniony skupieniem i modlitwą. Ogarnijmy duchowym wsparciem całą parafię i ks. Piotra Machałę, wikariusza w Narodowym Sanktuarium św. Józefa.
2. Dziś po Mszy św. popołudniowej modlitwy za przyczyną św. o. Pio.
3. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. dopołudniowych, na Gorzkich Żalach o godz. 17:00-kazanie pasyjne. Od poniedziałku do środy nauki na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00.
4. Równolegle-od poniedziałku do środy-odbędą się rekolekcje szkolne wg wywieszonego w gablocie harmonogramu.
5. Spowiedź wielkopostna podczas rekolekcji w poniedziałek 19 marca w godz. 8:45-9:15 (z udzieleniem Komunii św. na jej zakończenie) oraz w godz. 17:00 -18:00.
6. Do chorych Ojciec Rekolekcjonista uda się w środę o godz. 12:15 (zapisy jeszcze dziś w zakrystii).
7. Ofiary zbierane w tygodniu na Mszach św. z nauką rekolekcyjną, będą naszym wsparciem dla Rekolekcjonisty.
8. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa.
9. Spotkanie z ministrantami w poniedziałek o godz. 18:30. Obecność obowiązkowa.
10. We wtorek 20 marca odbędzie się w naszej Parafii wizytacja kanoniczna oraz udzielony zostanie sakrament bierzmowania. Ks. Bpa Łukasza i kandydatów do bierzmowania polecamy w modlitwach.
11. Droga Krzyżowa ulicami Majkowa w 100 rocznica śmierci o. Pio i 50 rocznicę otrzymania stygmatów. Zapraszamy w piątek o godz. 1700 na plac przedkościelny. Przejdziemy ulicami: Żeromskiego, Karłowicza, Paderewskiego i Boya-Żeleńskiego (nie będzie godzinek o Miłosierdziu Bożym). Naszą Jednostkę z OSP W Warszówce prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu. Poszczególne stany poniosą krzyż a następującej kolejności: I. Ministranci; II. Żywy Różaniec; III. Ojcowie Dzieci I Komunijnych; IV Matki Dzieci I Komunijnych; V. Parafianie z ul. Morelowej, Malinowej, Poziomkowej i Żołnierskiej; VI. Gr. Ojca Pio; VII. Parafianie z ul. Tuwima, Karłowicza, Boya-Żeleńskiego, Staffa; VIII mieszkańcy Warszówki; XI. Młodzież męska, X. Młodzież żeńska; XI. Parafianie z ul. Sienkiewicza i Wieniawskiego; XII. Dziadkowie, XIII. Babcie; XIV Jednostka OSP z Warszówki
12. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na wystrój Grobu Pańskiego (1.563,97PLN).
13. Biuro parafialne czynne w środę w godz. 16:00-17:30. W poniedziałek i w piątek nieczynne.
14. Za tydzień Niedziela Palmowa. Święcenie palm na każdej Mszy św. Palemki będą rozprowadzali Członkowie Grupy Modlitwy Ojca Pio.
15. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową młodzież naszej diecezji spotyka się na Górze Krzyża. Szczegóły w gablocie.
16. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest na poniedziałek 9 kwietnia.
17. W środę 28 marca w ośmiu świątyniach Kalisza odbędzie się „Noc Konfesjonałów” w godz. 19:00-24:00 (Katedra, św. Józef, Jezuici, Franciszkanie, Świętej Rodziny, św. Matki Teresy z Kalkuty, Opatrzności Bożej, Miłosierdzia Bożego, św. Piotra i Pawła).
18. Przypominamy, że najważniejsza celebracja w całym roku tj. liturgia Paschalna w naszej parafii będzie sprawowana w Wielką Sobotę o godz. 20:00. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjna procesja Wielkiej Nocy.
19. Polecamy Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
20. Mamy jeszcze baranki Caritas z białej czekolady na stół wielkanocny. Datek przy ich nabywaniu to 5,00 PLN.
21.W Sanktuarium Św. Józefa 20 marca po Mszy św. na godz.18:00 odbędzie się spotkanie z Anną Golędzinowską-autorką książki ”Ocalona z piekła”.
22. Droga Krzyżowa Wspólnot Margaretkowych w intencji kapłanów i z prośba o powołania, przejdzie ulicami Os. Dobrzec ( z Parafii św. Jna Pawła II) w piątek 23 marca o godz.17:45.
23. W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy +Annę Mularską z ul. Karłowicza, +Jerzego Lasotę z ul. Malinowej, ++Krystynę Nowak z ul. Morelowej, +Helęnę Wlazłą z ul. Żołnierskiej. Pogrzeb +Andrzeja Rynkowskiego z ul. Stawiszyńskiej odbędzie się w poniedziałek 19 marca o godz. 13:00 . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!