WIELKANOC 02.04.2018

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na utrzymanie KUL-u i naszego WSD.
2. Przeżywamy dziś 13 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II (+2 kwietnia 2005 roku o godz. 21:37).
3. Jako duszpasterze z serca dziękujemy za życzenia wielkoczwartkowe oraz za dar modlitwy.
4. Wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom, dzięki którym w sposób tak uroczysty mogliśmy przeżyć w naszej parafii Triduum Paschalne. Szczególne podziękowania kierujemy do Parafian zaangażowanym w przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego (te składamy na ręce plastyka-p. Brygidy oraz stolarza-p. Sławka). Dziękujemy całej asyście za uświetnienie procesji rezurekcyjnej. Wdzięczni jesteśmy ministrantom oraz naszej jednostce OSP z Warszówki.
5. Jak co roku dziękujemy Państwu Tycom za ofiarowane do Grobu Pańskiego róże.
6. Piekarni „U Marcina” z ul. Skarszewskiej dziękujemy za ofiarowane chleby na Wielki Czwartek.
7. Każdego dnia po Mszach św. wieczornych nowenna z koronką do Miłosierdzia Bożego.
8. Biuro parafialne czynne będzie w nadchodzącym tygodniu jedynie w środę w godz. 16:00-17:30.
9. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17:00 do 17:30.
11. Podczas rekolekcji szkolnych była przedświąteczna spowiedź dla dzieci, zatem uczniowie klas IV-zobowiązani do udziału w nabożeństwach pierwszopiątkowych, jeśli tylko są jeszcze w stanie łaski uświęcającej-przyjmą Komunię św. o godz. 16:30 i zgłoszą się po podpisy do zakrystii (taka możliwość jest także podczas Mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 18:00 ). Spowiedź dla pozostałych dzieci będzie o godz. 16:00.
12. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
13. Wizyta u chorych z sakramentalną posługą w sobotę od godz. 8:00 (wyjątkowo nie będzie odwiedzin w I piątek).
14. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca o godz. 7:00.
15. Za tydzień przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele o godz. 15:00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
16. W Niedzielę Miłosierdzia, w ramach II edycji „Majkowskie Smaki”, ministranci będą rozprowadzać po każdej Mszy św.-przed kościołem- pyszne placki. Zebrane-dobrowolnie składane z tej okazji datki, przeznaczą na zakup strojów ministranckich.
17. Do nabycia jest prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
18. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach jałmużny wielkopostnej (przekażemy je do Kurii).
19. Parafia w Pamięcinie organizuje pielgrzymkę do Wilna (18-21 czerwca). Szczegóły na afiszu w gablocie.
20. W naszej Wspólnocie Parafialnej pożegnaliśmy +Józefa Gilickiego z ul. Wyspiańskiego. Do wieczności Bóg powołał: +Wacława Jankowskiego (pogrzeb we wtorek o godz. 13:30), +Józefa Noworolnika (pogrzeb w czwartek o godz. 11:00), +Martę Jankowską (pogrzeb w czwartek o godz. 14:00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.