NIEDZIELA IV WIELKANOCNA 22.04.2017

1. Obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dziś w szczególniejszy sposób zanosimy prośby o nowe, święte powołania do kapłaństwa (także z naszej wspólnoty).
2. Uroczystość św. Wojciecha-głównego patrona Polski w poniedziałek 23 kwietnia. Msza św. poranna w naszym kościele o godz. 8:00.
3. Biuro parafialne w nadchodzącym tygodniu czynne jedynie w środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
4. Narzeczeni, którzy na 3 miesiące przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego, zobowiązani są do spisania protokołu, mogą umawiać się z duszpasterzami na dogodny dla nich termin (poza godzinami urzędowania kancelarii parafialnej).
5. Zbiórka ministrantów we wtorek po wieczornej Mszy św.
6. Święto Ewangelisty św. Marka w środę 25 kwietnia.
7. Modlitwy o pokój w środę 25 kwietnia po Mszy św. wieczornej.
8. Próba scholii w piątek o godz. 16:00.
9. W nawiązaniu do odczytanego komunikatu Biskupa Kaliskiego, informujemy, że program obchodów Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego wywieszony jest w gablocie.
10. Za tydzień w niedzielę o godz. 1600 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
11. Do nabycia: Opiekun (polecamy artykuł dotyczący Kanoników Ducha Świętego, którzy przez kilkaset lat prowadzili w Kaliszu działalność opiekuńczą i szpitalną), Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
12. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. min. 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
13. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza przedszkolaków oraz uczniów z klas I – IV szkół podstawowych do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Papież Franciszek w oczach dzieci”. Więcej informacji najmłodsi otrzymają od swych katechetów.
14. Rada Osiedla Majków informuje, że w dniach 24 i 25 kwietnia br. planowane są prace związane z czyszczeniem dróg (wykaz ulic znajduje się w gablocie). W związku z powyższym Rada prosi, aby nie parkować w tym czasie samochodów.
15. Informujemy, iż w Województwie Wielkopolskim od dnia 1 maja wejdzie w życie uchwała antysmogowa (szczegóły w gablocie).
16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Krzysztofa Dudleja z Warszówki, +Józefa Grabowskiego z ul. Paderewskiego, +Henrykę Pawlik z ul. Żeromskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.