NIEDZIELA V WIELKANOCNA 29.04.2018

1. Zapoznajmy się z Komunikatem Kurii Diecezjalnej w sprawie roku propedeutycznego w naszym kaliskim seminarium.
2. Dziś o godz. 16:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
3. XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do św. Józefa we wtorek 1 maja. Suma odpustowa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa o godz. 12:00.
4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17:30 (wieczorne Msze św. już bez homilii, będą bezpośrednio po nabożeństwach ok. 18:00). W niedziele i święta (z czytanką) o godz. 16:30 (Msza św. niedzielna popołudniowa ok. 17:00 już bez kazania).
5. W związku z majowym, różaniec rodzinny będzie w tygodniu o godz. o 1700, a w niedziele i święta o godz. 16:00.
6. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu jedynie w poniedziałek i w środę w godz. 16:00-17:30 (nie będzie czynne w piątek ze względu na dzień spowiedzi).
7. Narzeczeni, którzy na 3 miesiące przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego, zobowiązani są do spisania protokołu, mogą umawiać się z duszpasterzami na dogodny dla nich termin (poza godzinami urzędowania kancelarii parafialnej).
8. W środę 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi RP.
9. W czwartek 3 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy odpust ku czci NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego (8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00). Sumę o godz. 12:30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Prob. Krzysztof Ligocki z Chmielnika. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy całą asystę: panów niosących baldachim, poczty sztandarowe, panie niosące figury, naszą jednostkę OSP z Warszówki, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci do niesienia poduszek. Ofiary w tym dniu zbierane na tacę, będą naszym wsparciem dla parafii na Chmielniku.
10. Dnia 3 maja o godz. 11:15 w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. około godz. 12:00 wyjdzie procesja różańcowa do pomnika św. Jana Pawła II na Plac św. Józefa. Mszy św. będzie przewodniczył i procesję poprowadzi J.E. ks. Bp Łukasz Buzun. Z racji odpustu nie będzie mogła w niej uczestniczyć delegacja z naszej parafii.
11. W pierwszy czwartek miesiąca wyjątkowo nie będzie adoracji.
12. Biskup Kaliski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja br.
13.W pierwszy piątek miesiąca spowiedź o godz. 16:00, po niej o godz.16:30 nabożeństwo eucharystyczne.
14. Wizyta u chorych w piątek i sobotę od godz. 8:00.
15. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca o godz. 7:00.
16. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 będziemy modlili się w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Warszówki z racji Dnia Patronalnego św. Floriana.
17. Do nabycia jest jeszcze ostatni nr Opiekuna oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
18. Zapisy na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę od przyszłej niedzieli w zakrystii. Wyjazd autokarem z naszej parafii 2 czerwca o godz. 7:00.
19. Dziękujemy grupie Parafian, która rozebrała Grób Pański i ciemnicę oraz uporządkowała magazyn.
20. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. min. 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
21. Do Wieczności z naszej Wspólnoty odeszła +Helena Nowicka z ul. Spacerowej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 7 maja o godz. 11:00.