NIEDZIELA Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018

DZIEŃ I KOMUNII ŚWIETEJ
1. W związku z uroczystością I Komunii św. dziś Msze św. o godz. 8:00, 12:30 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:30 i o godz. 11:00. Mszę św. o godz. 10:30 rezerwujemy zasadniczo dla osób najbliższych dzieci komunijnych.
2. Dzieciom komunijnym i rodzicom dziękujemy za dar dla kościoła (komplet obrusów na ołtarze). Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie uroczystości.
3. Dziś o godz. 16:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
4. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16:30. Od poniedziałku do środy o godz. 17:30 (wieczorne Msze św.-bezpośrednio po nabożeństwach ok. 17:45).
5. Różaniec rodzinny pół godziny przed wyznaczonymi nabożeństwami za wyjątkiem czwartku.
6. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu poniedziałek i środę w godz. 16:00-17:30.
7. Próby przed Komunią św. rocznicową we wtorek 29 maja i sobotę 2 czerwca o godz. 19:00.
8. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 1900. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe.
9. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszej parafii o godz. 8:00 i 9:30 oraz popołudniowa o godz. 17:00 z procesja eucharystyczną do 4 ołtarzy. Ołtarze: I-ul. Żeromskiego-Rada Osiedla; ołtarza, II-Karłowicza-Wspólnota Żywego Różańca; III-Spacerowa-parafianie z ul. Spacerowej; IV-przed dzwonnią-OSP Warszówka. Prosimy o pełną asystę, zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Naszych strazaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu.
10. Prosimy, aby przyozdobić domy dekoracjami eucharystycznymi (zwłaszcza na trasie przejścia procesji).
11. Uroczystości miejskie w Boże Ciało rozpocznie o godz. 10:00 Msza Święta w katedrze, a po niej o godz. 1030 wyruszy ulicami centrum miasta Kaliska Procesja Eucharystyczna. Po procesji na Rynku zostanie odprawiona Msza św. z udziałem przedstawicieli wszystkich parafii kaliskich. Zachęcamy do włączenie się do uroczystości centralnej.
12. 1 czerwca Dzień Dziecka.
13. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź o godz. 15:30, po niej o godz.16:30 nabożeństwo eucharystyczne. W szczególny sposób zapraszamy dzieci rocznicowe wraz z rodzicami. Nie będzie już spowiedzi na Mszy św. o godz. 18:00 (z racji na udział ks. prob. w Mszy św. jubileuszowej dwutygodnika „Opiekun”).
14. Wizyta u chorych w piątek i sobotę od godz. 8:00.
15. W oktawie Bożego Ciała tradycyjnie zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła, zatem począwszy od piątku nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszach św. wieczornych. Zapraszamy asystę i dziewczynki sypiące kwiatki. W niedzielę procesja eucharystyczna po popołudniowej Mszy św.
16. Mamy jeszcze kilka miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel. Wyjazd autokarem z naszej parafii w sobotę 2 czerwca o godz. 6:00. Wcześniej, bo o godz. 5:45 autokar zatrzyma się w zatoczce przy markecie Dino. Koszt uczestnictwa 40,00 PLN. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych Parafian. Wszelkich informacji udziela ks. proboszcz.
17. Procesja Od Wojciecha do Józefa w przyszłą sobotę-rozpoczęcie o godz. 18:00 na Zawodziu. Niech nie zabraknie w tej procesji przedstawicieli z naszej parafii.
18. Za tydzień przezywać będziemy XI. Święto Dziękczynienia.
19. Komunia św. dla dzieci rocznicowych 3 czerwca na Mszy św. o godz. 11:00.
20. 3 czerwca odpust Opieki św. Józefa w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu.
21. Za tydzień o godz. 1630 odbędzie się w naszym mieście coroczna procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (poprzedzi ją Msza św. u oo. Jezuitów o 1600). Grzechy człowieka są coraz większe: niszczą życie duchowe, rozbijają rodziny, prowadzą do kłótni i nienawiści, odłączają od Boga. Niech udział w tej procesji będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze, naszych rodzin i miasta oraz naszego Narodu. Prosimy do udziału asystę z naszej parafii oraz wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy wynagradzającej Bożemu Sercu.
22. Do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Misyjne drogi, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
23. Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD (pralki, telewizory, komputery itd.) na rzecz wspierania misji odbędzie się w naszej parafii 14 czerwca o godz. 14:30. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.
24. Pod hasłem „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” po raz drugi w Częstochowie (23 czerwca) spotkają się polscy mężczyźni. W programie konferencje najlepszych mówców, Msza św. i zawierzenie rodzin. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
25. W dniu 26 czerwca (środa) o godz. 14:00 w przychodni lekarskiej na Majkowie przy ul. Karłowicza 4, odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania będą odpłatne (cena jednego to 55,00 PLN). Bliższe informacje w naszej przychodni i na plakacie w gablocie.
26. W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy +Arkadiusz Będkowski z ul. Makuszyńskiego i +Sabinę Kuca z ul. Artylerzystów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.