Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018

1. Dziś na Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
2. Różaniec fatimski po popołudniowej Mszy św. wraz z procesją wokół kościoła.
3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17:30 (wieczorne Msze św. już bez homilii, będą bezpośrednio po nabożeństwach ok. 17:50). W niedziele i święta (z czytanką) o godz. 16:30 (Msza św. niedzielna popołudniowa ok. 1650 już bez kazania).
4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
5. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
6. W poniedziałek obchodzić będziemy święto Apostoła Macieja, a w środę św. Andrzeja Boboli-Patrona Polski.
7. Próby dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w poniedziałek oraz piątek o godz. 19:00.
8. W środę w szczególniejszy sposób będziemy w modlitwie pamiętali o ks. Prał. Andrzeju Gawle z racji imienin.
9. W piątek próba scholii o godz. 16:00.
10. W Jubileuszowym Roku św. Józefa, dnia 19 maja, przypada dzień zawierzenia naszej Parafii św. Józefowi w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu. Nasza Wspólnota wyruszy sprzed kościoła pieszo o godz. 10:00. Zapraszamy do licznego udziału. Poczty sztandarowe dołączą do kolumny pielgrzymkowej z parkingu przy klasztorze OO. Jezuitów. Osoby, którym trudno byłoby pokonać cały odcinek drogi, prosimy, by pielgrzymowały z nami od klasztoru OO. Jezuitów lub od Placu Jana Pawła II. Zwracamy się z prośbą do naszej jednostki OSP z Warszówki o zabezpieczenie trasy przemarszu. Powrót do domów już we własnym zakresie. Szczegółowy program naszej pielgrzymki w gablocie.
11. Czuwanie dla członków wszystkich grup duszpasterskich z Kalisza odbędzie się w sobotę, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w bazylice św. Józefa. Msza św. rozpoczynająca modlitewne spotkanie o godz. 18:00. Zakończenie ok. godz. 21:30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
13. Do nabycia jest Opiekun, kwartalnik Okno Wiary, Misyjne Drogi oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
14. Festiwal „Tratwa” dla młodzieży odbędzie się w Pleszewie w dniach od 25 do 27 maja br. To trzy dni muzyki i warsztatów dla młodych ludzi. Informacje na www.tratwa.com.pl.
15. Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd autokarem z naszej parafii 2 czerwca o godz. 6:00. W programie także nawiedzenie sanktuarium w Gidlach, gdzie 15. Matka Boża odbiera cześć jako Uzdrowienie Chorych. Koszt uczestnictwa 40,00 PLN. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych Parafian.
16. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. min. 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność zapisanych intencji.
17. Do Wieczności z naszej Wspólnoty odszedł +Leon Marchwacki z ul. Karłowicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.