NIEDZIELA Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

(zakończenie okresu Wielkanocnego)
1. Wyrażamy wdzięczność za tak liczny udział w pielgrzymce parafialnej do Sanktuarium św. Józefa. Policji dziękujemy z zabezpieczenie trasy przemarszu.
2. Dziękujemy za tradycyjne przystrojenie świątyni tatarakiem oraz za ofiarowane kwiaty.
3. Po Mszy św. popołudniowej modlitwy za przyczyną św. o. Pio.
4. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek, święto NMP Matki Kościoła. Msza św. ranna o godz. 8:00.
5. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17:30 (wieczorne Msze św.-już bez homilii-będą bezpośrednio po nabożeństwach ok. 17:50). W niedziele (z czytanką) o godz. 16:30 (Msza św. niedzielna popołudniowa ok. 16:50 już bez kazania).
6. Różaniec rodzinny pół godziny przed wyznaczonymi nabożeństwami.
7. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
8. Narzeczeni, którzy pragną spisać protokół przedmałżeński (a zobowiązani są to uczynić min. 3 m-ce przed ślubem) mogą umawiać się z duszpasterzami na spotkanie w innych-uzgodnionych wspólnie terminach (prosimy o kontakt telefoniczny).
9. Próby dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii św. w poniedziałek, środę oraz piątek o godz. 19:00.
10. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana .Msza św. ranna o godz. 8:00.
11. W piątek próba scholii o godz. 16:00.
12. 25 maja po Mszy św. wieczornej modlitwy o pokój.
13. W sobotę spowiedź dzieci pierwszokomunijnych o godz. 900. Zapraszamy także rodziców i chrzestnych.
14. W sobotę 26 maja z racji Dnia Matki w szczególniejszy sposób na majowym modlić się będziemy w intencji naszych Mam.
15. W przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Przenajświętszej przeżywać będziemy w naszej wspólnocie I Komunię Świętą 84 dzieci. Już teraz otoczmy nasze pociechy modlitwą, aby Jezus, który zagości w sercach młodych chrześcijan, był dla nich zawsze źródłem największej radości.
16. W związku z powyższym za tydzień w niedzielę zmieniony będzie porządek nabożeństw. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:30 i o godz. 11:00. Mszę św. o godz. 10:30 rezerwujemy zasadniczo dla osób najbliższych dzieci komunijnych. Bez zmian pozostaje godz. 8:00, 12:30 i 17:30.
17. Za tydzień w niedzielę o godz. 16:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
18. Do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
19. Komunia św. dla dzieci rocznicowych 3 czerwca na Mszy św. o godz. 11:00. Próby przed Komunią św. rocznicową we wtorek 29 maja i sobotę 2 czerwca o godz. 19:00.
20. Informujemy, iż w uroczystość Boże Ciało, tradycyjnie po południowej Mszy św. udamy się z procesją do 4 ołtarzy ustawionych na ulicach naszego Osiedla (trasa przemarszu ulicami: Żeromskiego, Karłowicza, Spacerową, Morelową). Jak co roku prosimy o przygotowanie ołtarzy.
21. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel. Wyjazd autokarem z naszej parafii 2 czerwca o godz. 6:00. Koszt uczestnictwa 40,00 PLN. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych Parafian. Wszelkich informacji udziela ks. proboszcz.
22. Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD (pralki, telewizory, komputery itd.) na rzecz wspierania misji odbędzie się w naszej parafii 14 czerwca o godz. 14:30. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.
23. Wspólnocie Żywego Różańca dziękujemy za ofiarowane do kościoła świece olejowe oraz klosze.
24. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. min. 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
25. Z naszej Wspólnoty odszedł do Wieczności +Arkadiusz Będkowski z ul. Makuszyńskiego (pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Niech Duch Święty nas prowadzi i umacnia do mężnego wyznawania wiary.