NIEDZIELA XXIV OKRESU ZWYKŁEGO 16.09.2018

1. Po każdej Mszy św. Wspólnota Żywego Różańca przeprowadzi zbiórkę na KUL i nasze WSD. Cieszy fakt, iż w tym roku do seminarium Diecezji Kaliskiej zgłosiło się 17 kandydatów.
2. Dziś pielgrzymka diecezjalna na Górę Krzyża Jubileuszowego k. Ostrzeszowa. Zaproszenie w szczególniejszy sposób kierowane jest do pątników pieszej pielgrzymki kaliskiej.
3. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne złożone w minionym tygodniu (2 958,14).
4. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
5. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. minimum 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
6.W godzinach urzędowania kancelarii można rezerwować terminy Mszy św. na rok 2019. Prosimy jednak, by minimum na 2 tygodnie przed wyznaczonym czasem, potwierdzać w zakrystii lub kancelarii aktualność rezerwacji.
7. Kościół 18 września wspominać będziemy św. Stanisława Kostkę-orędownika dla młodzieży polskiej. Rok 2018 poświęcony jest właśnie temu Patronowi. W szczególniejszy sposób polecamy jego orędownictwu młodzież z naszej parafii.
8. W piątek święto Apostoła Mateusza.
9. Spotkanie Grupy o. Pio w niedzielę 23 września na Mszy św. o godz. 17:00 z racji przypadającej 100 rocznicy otrzymania stygmatów oraz 50 rocznicy śmierci świętego Patrona.
10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2019 przystąpią do I Komunii św. (rozdamy druki zgłoszeniowe).
11. Do nabycia jest prasa katolicka.
12. Polecamy kalendarze ścienne naszej diecezji na rok 2019, będące cegiełkami na rzecz utrzymania naszego seminarium duchownego (cena 5,00 PLN).
13. U Jezuitów odbywają się weekendowe kursy przedślubne (rozpoczęcie w piątek o 17:30, zakończenie w niedzielę o 15:30). Ze względu na duże zainteresowanie tą formą rekolekcji, ojcowie proszą o wcześniejsze rezerwowanie udziału w naukach.
14. Zwróciły się do nas mamy małych dzieci, która zapraszają do głosowania na projekt „Plac zabaw przystosowany dla maluszka i staruszka” (a ten ma być zlokalizowany przy torze saneczkowym od strony cmentarza). Karty wyłożone są w kruchcie kościoła. Głosować można także internetowo. Szczegóły dotyczące projektu znajdują się w naszej gablocie.
15. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy +Irenę Balcerzak z ul. Wieniawskiego oraz +Jana Szyszkiewicza z ul. Fredry.