NIEDZIELA XXV OKRESU ZWYKŁEGO 23.09.2018

1. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2019 przystąpią do I Komunii św. (rozdamy druki zgłoszeniowe).
2. Spotkanie Grupy o. Pio dziś na Mszy św. o godz. 17:00 z racji przypadającej 100 rocznicy otrzymania stygmatów oraz 50 rocznicy śmierci świętego Patrona.
3. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na KUL i nasze WSD (858,50 PLN + 1 €).
4. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:00-17:30.
5. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. minimum 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
6. W godzinach urzędowania kancelarii można rezerwować terminy Mszy św. na rok 2019. Prosimy jednak, by minimum na 2 tygodnie przed wyznaczonym czasem, potwierdzać w zakrystii lub kancelarii aktualność rezerwacji.
7. Jutro obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia katedry św. Mikołaja, która jest nie tylko Matką naszej parafii lecz nosi miano Matki wszystkich kościołów Diecezji Kaliskiej.
8. We wtorek 25 września modlitwy o pokój po wieczornej Mszy św.
9. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 19:00.
10. W sobotę przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. Bardzo prosimy, by uczniowie zabrali notatniki z udziału w nabożeństwach, które otrzymali rok temu.
12. W przyszła niedzielę o godz. 16:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
13. Do nabycia jest prasa katolicka.
14. Polecamy kalendarze ścienne naszej diecezji na rok 2019, będące cegiełkami na rzecz utrzymania naszego seminarium duchownego (cena 5,00 PLN).
15. Spotkanie dla młodzieży 29 września organizuje parafia na Szczypiornie. Szczegóły na plakacie.
16. Fundacja Abba Pater organizuje przesłuchania dla dzieci w wieku 6-14 lat. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
17. Ks. Wikariusz Jakub z sąsiedniej parafii na Chmielniku organizuje Sercańskie Spotkanie Młodzieży. W sobotę 20 października na Rynku Głównym o godz. 16:00 odbędzie się gra miejska dla grup zorganizowanych, natomiast o godz. 20:00 w Sanktuarium św. Józefa będzie Msza św. dla młodych ludzi, którzy pragną zobaczyć inny Kościół.
18. Biorąc pod uwagę konieczność termomodernizacji kościoła, wespół z Radą Ekonomiczną Parafii podjęliśmy decyzję, iż w obecnym sezonie wstawimy dodatkowe okna na witraże od frontu świątyni. Kolejne okna zaplanowaliśmy wstawić wiosną 2019 roku. Rzetelne ocieplenie stropu możliwe byłoby jedynie po zdjęciu sufitu z klepek modrzewiowych. Ten jednak stanowi ważny element dekoracyjny. Po kosztownym demontażu nie mielibyśmy gwarancji, iż uda się odtworzyć strop w obecnej formie. Pozostaje nam czekać na nowe rozwiązania technologiczne, które uwzględniać będą rozwiązania architektoniczne zastosowane w bryle naszego kościoła.
W gablocie wywiesiliśmy kilka zdjęć z badania termowizyjnego, które ukazują skalę utraty ciepła w naszym kościele w sezonie grzewczym.
19. Nazywam się Jakub Woźniak, jestem uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu. W imieniu swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli zwracam się do Państwa z prośbą o głosy na dwa nasze projekty, zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na rok 2019. W ubiegłym roku, również dzięki Państwa głosom, udało nam się wyposażyć salę informatyczną w nowoczesny sprzęt komputerowy, ergonomiczne fotele, dzięki czemu stała się ona nowoczesną pracownią na miarę XXI wieku. Tegoroczne propozycje do Budżetu Obywatelskiego dotyczą kompleksu sportowego, który wymaga natychmiastowej modernizacji. Chcielibyśmy, by wszyscy uczniowie oraz społeczność osiedla, korzystająca z naszego obiektu, czuła się w nim komfortowo. Drugi zgłoszony projekt to biblioteka, która od lat 90. nie była modernizowana, zatem wymaga przebudowy, nowoczesnego wyposażenia, by stała się miejscem przytulnym i przyciągającym czytelników. Bez Państwa głosów nie uda nam się tego zrobić. Jeśli więc nie podjęli Państwo decyzji i nie dokonali jeszcze wyboru, prosimy o wsparcie.
Nasze projekty znajdą Państwo w karcie do głosowania na listach:
PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE – NUMER PROJEKTU 38
Modernizacja kompleksu sportowego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu.

PROJEKTY LOKALNE OSIEDLE MAJKÓW – NUMER PROJEKTU 2
Biblioteka w szkole przyjazna dla czytelników.
STWÓRZMY RAZEM PIĘKNĄ I NOWOCZESNĄ SZKOŁĘ!