NIEDZIELA XXXIII OKRESU ZWYKŁEGO 18.11.2017

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne (3.374,95 PLN+1 USD).
2. Dziś po Mszy św. o godz. 1700 modlitwy za przyczyną św. o. Pio.
3. W sąsiedniej parafii na Chmielniku odbędzie się dziś o godz. 1700 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Barbary Droździńskiej. Wstęp wolny.
4. Przypominamy, że nie ma już w naszym kościele Mszy św. niedzielnej o godz. 1230.
5. W poniedziałek 19 listopada br. o godz. 1300 w Sali Recepcyjnej Ratusza ks. dr Sławomir Kęszka przeprowadzi odczyt nt. „Martyrologia duchowieństwa podczas II wojny światowej”.
6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 1600-1700.
7. Narzeczeni, którzy pragną spisać protokół przedmałżeński, mogą umawiać się z proboszczem na spotkanie w innym (dogodniejszym dla siebie) terminie.
8. W czwartek Kościół będzie wspominał św. Cecylię-patronkę śpiewu i muzyki sakralnej. Z tej okazji dziękujemy Pani Organistce za jakże ważną służbę podczas liturgii. Mamy nadzieję, że uda się nam także reaktywować chórek dziecięcy. Zachęcamy, by młodzi wokaliści odważyli się śpiewać na chwałę Bożą podczas Mszy św. o godz. 1100 .
9. W piątek o godz. 1600 próba scholi dziecięcej.
10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
11. Modlitwy o pokój w przyszłą niedzielę 25 listopada po Mszy św. o godz. 1700.
12. Prasa katolicka: Opiekun (w najnowszym numerze polecamy artykuły o ikonie w głównym ołtarzu kościoła św. Józefa, o OO. Jezuitach oraz o św. Stanisławie Kostce), Okno Wiary, Gość Niedzielny.
13. W parafii na Ogrodach trwają zapisy (po każdej Mszy św. niedzielnej) na wyjazd do Torunia na rocznicę założenia Radia Maryja (sobota 1 grudnia). Więcej informacji na afiszu w gablocie lub pod numerem telefonu: 519718568.
14. Ruszył unijny program „Pomoc Żywnościowa” realizowany przez Caritas. Osoby, które chcą otrzymać takie wsparcie, muszą przedłożyć skierowanie do otrzymywania żywności wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu.
15. Spotkanie z Szymonem Hołownią nt. „Jak odnaleźć w sobie talent dobra?” odbędzie się 29 listopada o godz. 1700 w auli PWSZ (ul. Nowy Świat 4). Wstęp wolny.
16. W trwającym Roku św. Stanisława Kostki, Relikwie Patrona młodzieży polskiej zawitają do naszej Katedry (w dniach od 30 listopada do 3 grudnia). Program nawiedzenia w naszej gablocie.
17. W dniu 6 grudnia br. (czwartek) od godz. 800 w naszej przychodni na Majkowie (ul. Karłowicza 4), odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (cena jednego badania 55,00 PLN). Bliższe informacje w przychodni oraz na plakacie w gablocie parafialnej.
18. Kolejny raz będzie miał miejsce w Kaliszu koncert kolęd „Betlejem w Polsce”. Jest to prestiżowe wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym i dobroczynnym. Cały dochód przeznaczony będzie na cele dobroczynne i lokalne dzieła ewangelizacyjne. Oprócz biletów rozprowadzane będą płyty „Betlejem w Polsce” (40,00 PL) oraz cegiełki wspierające całą akcję.