NIEDZIELA I ADWENTU 02.12.2018

NIEDZIELA I ADWENTU 02.12.2018

 1. Nowy Rok  Liturgiczny przeżywać będziemy pod hasłem „W MOCY BOŻEGO DUCHA”.
 2. Wspólnota Żywego Różańca prowadzi dziś zbiórkę do puszek na rzecz ogrzewania świątyni.
 3. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego i Jest jeszcze do nabycia kwartalnik Okno Wiary.
 4. Zapraszamy na Roraty wszystkie dzieci. Od poniedziałku do czwartku Roraty będą o 1800 (podczas rekolekcji o godz. 1630), natomiast w piątki rano o godz. 700. Najmłodsi, jak co roku, przynoszą każdego dnia serduszka z zapisanymi dobrymi uczynkami.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę w godz. 1600-1700 (w piątek nieczynna).
 6. W czwartek adoracja o godz. 1700.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź o godz. 1600. Nabożeństwa eucharystyczne, podczas którego udzielona będzie Komunia św. o godz. 1630.
 8. W piątek nie będzie próby scholi dziecięcej.
 9. Dnia 7 grudnia przypada 20 rocznica śmierci ks. Inf. Stanisława Piotrowskiego. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława w katedrze o 1830.
 10. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę 8 grudnia. Msze św.: poranna o godz. 800, południowa o godz. 1200 (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą w Godzinę Łaski). Wieczorna Msza św. będzie już z formularzem II Niedzieli Adwentu  i z kazaniem rekolekcyjnym.
 11. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy rekolekcje parafialne. W tym roku poprowadzi je o. gwardian Waldemar Ułanowicz-proboszcz Parafii św. Stanisława BM. Ofiary składane w poniedziałek i wtorek będą naszym wsparciem na rzecz zabytkowego kościoła OO. Franciszkanów. Zapewne wszyscy wiemy, chociażby z doniesień medialnych, o szeroko zakrojonej renowacji wnętrza tej jednej z najstarszych świątyń naszego Miasta. Niech zatem i nasza Wspólnota ma swój udział w przywracaniu blasku zabytkowi, który bezdyskusyjnie uchodzić może za chlubę wszystkich mieszkańców Grodu nad Prosną.
 12. W II Niedzielę Adwentu obchodzić będziemy także XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie (to duchowe i materialne wsparcie Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej). Z tej racji przeprowadzona będzie zbiórka do puszek. Taca z kolei będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 13. W niedzielę 9 grudnia na Mszy św. o godz. 1700 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 14. Wizyta u chorych z sakramentalną posługą będzie podczas naszych rekolekcji parafialnych w poniedziałek 10 grudnia od godz. 1030.
 15. Dziś na Mszy św. o godz. 800 poświeciliśmy opłatki na stół wigilijny. Świece wigilijnej pomocy dzieciom Caritas będą do nabycia w naszej parafii od II niedzieli adwentu (świece duże w cenie 15,00 PLN; świece małe w cenie 6,00 PLN). opłatki na stół wigilijny będą poświęcone i rozprowadzane od II niedzieli adwentu. Tak jak w latach poprzednich będzie również rozprowadzane Wspólnota Żywego Różańca za zebrane datki pragnie wymienić reflektory w prezbiterium na energooszczędne.
 16. Obok ołtarza MB Częstochowskiej wyłożone są tytki charytatywne.
 17. Do jutra goszczą w katedrze Relikwie św. Stanisława Kostki.
 18. Kolejne spotkanie w Parafii na Szczypiornie w ramach cyklu „Miłosierdzie na wyciągnięcie ręki” 7 grudnia br. o godz. 1900 (wcześniej o 1800 Msza św.). Szczegóły na plakacie w gablocie.
 19. Kiermasz Caritas odbędzie się 3 grudnia od godz. 1700 przy ul. Stawiszyńskiej 20. Jego celem będzie wsparcie świetlicy dla dzieci oraz wyjazdu letniego dla dzieci z najuboższych rodzin. W ofercie odzież, ubranka dla dzieci, obuwie, książeczki i zabawki. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 20. U OO. Jezuitów odbędzie się prelekcja nt. chrześcijan prześladowanych w Pakistanie (4 grudnia br. o 1630). Szczegóły na plakacie w gablocie.
 21. Nieustanny różaniec w kościele OO. Jezuitów w dniach 13-16 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 22. W dniu 6 grudnia br. (czwartek) od 800 w naszej przychodni na Majkowie (ul. Karłowicza 4), odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (cena jednego badania 55,00 PLN). Bliższe informacje w przychodni oraz na plakacie w gablocie parafialnej.
 23. Badanie wzroku (bezpłatne) w przychodni na ul. Podkowińskiego, odbędzie się 12 grudnia br. Wszelkie informacje pod numerem kontaktowym: 531221068.
 24. Kolejny raz będzie miał miejsce w Kaliszu koncert kolęd „Betlejem w Polsce”. Jest to prestiżowe wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym i dobroczynnym. Cały dochód przeznaczony będzie na cele dobroczynne i lokalne dzieła ewangelizacyjne. Oprócz biletów rozprowadzane będą płyty „Betlejem w Polsce” (40,00 PL) oraz cegiełki wspierające całą akcję.
 25. Parafia na Chmielniku organizuje pielgrzymkę do Włocha na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Informacje u ks. Proboszcza Krzysztofa Ligockiego.