NIEDZIELA 3 OKRESU ZWYKŁEGO 27.01.2019

NIEDZIELA 3 OKRESU ZWYKŁEGO 27.01.2019


1. Dziś o godz. 16.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
2. Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy za chrześcijańską atmosferę podczas wizyt duszpasterskich. Jesteśmy wdzięczni za przygotowane w kilku domach posiłki. Uaktualniliśmy naszą ewidencję (wg przepisów do parafii przynależą osoby faktycznie zamieszkujące na jej obszarze powyżej 3 miesięcy). Bóg zapłać za złożone ofiary. Środki przeznaczone na cele parafialne rezerwujemy na kolejne okna montowane na witrażach. W bieżącym roku powtarzały się sugestie, by w parafii wymienić ogrzewanie na ekologiczne oraz pytano nas o stan dachu świątyni. Kilka osób zaproponowało, by przeorganizować dopołudniowe godziny Mszy św. niedzielnych. Rzeczą wiadomą jest, iż w naszej parafii wystarczą 4 Msze św. Niemniej przedkładamy Radzie Duszpasterskiej, by do połowy tego roku przeanalizowała, czy pozostawić obecny układ godzinowy, czy w 2020 zmienić proponowane harmonogramy: 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 lub 8.00, 10.00, 12.00, 17.00.
3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę w godz. 16.00-17.00 (w piątek nieczynna w związku ze spowiedzią).
4. W nadchodzącym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
5. W piątek spowiedź od godz. 16.00, a po niej ok. godz. 16.30 nabożeństwo eucharystyczne z udzieleniem Komunii św.
6. W piątek od godz. 19.00 próba chórku dziecięcego w salce Maryjnej. Ks. Wikariusz Wojciech zaprasza wszystkie dzieci, które należały do scholki oraz te, które śpiewem lub grą na instrumentach pragną wychwalać Boga w naszym kościele. Na pierwsze spotkanie zapraszamy także rodziców i opiekunów.
7. Zapraszamy do pomocy przy rozbiórce szopki oraz wynoszeniu choinek (piątek godz. 19.00).
8. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Błogosławienie gromnic na każdej Mszy św.
9. Z racji I soboty miesiąca Msza św. o godz. 8.00 będzie w intencji wynagradzającej oraz za dzieci nienarodzone.
10. W naszej parafii, jak co roku w dniu 2 lutego, będzie możliwość (po raz 21) podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego wraz z przyrzeczeniem składanym podczas Eucharystii. Osoby deklarujące odmawianie dziesiątki różańca w tej intencji (przez 9 miesięcy), zostaną wpisane do parafialnej księgi i otrzymają materiały informacyjne. Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji zaprasza na modlitewne czuwanie: godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa; godz.1600-różaniec; godz. 17.30 Godzinki do Miłosierdzia Bożego. Program w gablocie.
11. Wizyta u chorych z sakramentalną posługą w sobotę od godz. 9.30.
12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych (przeprowadzi Wspólnota Żywego Różańca).
13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6,7 i 8 w niedzielę 3 lutego po Mszy św. o godz. 9.30.
14. W niedziele 3 lutego po Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie gromnic oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
15. Polecamy prasę katolicką (Opiekun, Gość Niedzielny).
16. Spotkanie dla małżeństw pt. „Ale jazda…” odbędzie się 2 marca. Szczegóły na plakacie.
17. Rekolekcje w WSD w terminach: 8-10 lutego (dla dzieci i młodzieży) oraz 15-17 lutego (dla maturzystów i starszej młodzieży). Szczegóły na ulotkach.
18. Parafia na Chmielniku organizuje pielgrzymkę do Włoch na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Informacje u ks. Proboszcza Krzysztofa Ligockiego.
19. W kruchcie kościoła wyłożyliśmy ulotki dot. leczenia bezpłatnego (specjaliści: psychiatrzy, psychoterapeuci, terapeuci użaleń). Informacje także w przychodni „Medix”.
20. Do wieczności z naszej Wspólnoty Bóg powołał +Henryka Woźniaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.