Niedziela II Wielkiego Postu

Niedziela II Wielkiego Postu Ad Gentes 17.03.2019

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne w parafii (3.329,72 PLN).
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Bezpośrednio po tym nabożeństwie popołudniowa Msza św. ok. godz. 1720 (już bez homilii).
 3. Dziś po Mszy św. popołudniowej spotkanie modlitewne Grupy o. Pio.
 4. Kancelaria czynna w nadchodzącym tygodniu jedynie w poniedziałek i środę w godz. 1600-1700 (wyjątkowo nie będzie czynna w piątek).
 5. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Msze św. w naszym kościele o godz. 800 i 1800. Odpust w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
 6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1730. Wcześniej, bo o godz. 1700 godzinki o Miłosierdziu Bożym (w piątki nie będzie różańca rodzinnego).
 7. W najbliższy piątek nie będzie wyjątkowo próby scholi dziecięco-młodzieżowej.
 8. Za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek jako wielkopostną jałmużnę rzecz misjonarzy.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie książeczek i medalików oraz spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 10. Polecamy ostatni nr Opiekuna (2,50 PLN) oraz Gościa Niedzielnego (5,00 PLN).
 11. Do skarbony „Jałmużna postna” składamy datki będące zadośćuczynieniem za zaniedbania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 12. W Wielkim Poście rozprowadzamy baranki Caritas z białej czekolady na stół wielkanocny (5,00 PLN).
 13. Misje święte są szczególnym rodzajem rekolekcji i te przeżywać będziemy w tym roku przez cały tydzień-począwszy od sobotniej wieczornej Mszy św. 5 niedzieli Wielkiego Postu (6-12 kwietnia br.). W modlitwie zatem już teraz polecajmy naszego misjonarza z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri – ks. Stanisława Gawlickiego COr.
 14. W kinie „Helios” (galeria „Amber”) można oglądać film prezentujący katolickie wartości „Największy dar”. Jest to opowieść o najbardziej nieprawdopodobne i po ludzku niemożliwe historie pojednania i przebaczenia.
 15. Trwają zapisy do gromady wilczków Skautów Europy (chłopcy w wieku od 8 do 12 lat). Pierwsza zbiórka (na którą zaproszeni są kandydaci z Rodzicami) odbędzie się w sobotę w 6 kwietnia o 1100 w szkole przy ul. Harcerskiej 1. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 16. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek w Kaliszu o profilu matematyczno-fizycznym zaprasza na spotkanie informacyjne w czwartek 21 marca br. o 1800 w gmachu przy ul. Harcerskiej 1. Szczegóły na plakacie oraz na wyłożonych w kruchcie kościoła ulotkach.
 17. Spotkanie formacyjne Apostolatu Margaretka odbędzie się 23 marca o 1500 w WSD. Szczegóły na plakacie.
 18. Parafia Św. Michała na Dobrzecu organizuje na początku lipca pielgrzymkę na Ukrainę. Zapisy w niedziele po Mszach św. w parafii na Dobrzecu.
 19. Caritas Diecezji Kaliskiej prosi o odpisanie 1% podatku na cele charytatywne.
 20. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy +Reginę Walendzik z ul. Reymonta. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!