Niedziela IV Wielkiego Postu 31.03.2019

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz misji (zebraliśmy 892,00 PLN).
 2. Dziś w salce maryjnej spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 1600.
 3. Gorzkie Żale o godz. 1700. Bezpośrednio po tym nabożeństwie popołudniowa Msza św. ok. godz. 1730.
 4. Kancelaria czynna w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek i środę w godz. 1600-1700.
 5. We wtorek przeżywać będziemy rocznicę śmierci św. Jana Pawła II (+2005).
 6. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W czwartek adoracja 1700.
 8. W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych praktykujących nabożeństwa pierwszopiątkowe o godz. 1600; po niej ok. godz. 1630 nabożeństwo eucharystyczne z udzieleniem Komunii św.
 9. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1730. Wcześniej, bo o godz. 1700 godzinki o Miłosierdziu Bożym (w piątek nie będzie różańca rodzinnego). Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie ok. 1750.
 10. W piątek próba scholi dziecięco-młodzieżowej o godz. 1900 w salce maryjnej.
 11. Z racji I soboty miesiąca Msza św. o godz. 700 będzie w intencji wynagradzającej (po niej różaniec i rozmyślanie fatimskie).
 12. Wizyta u chorych z sakramentalną posługą w sobotę od godz. 800.
 13. Trwają zapisy do gromady wilczków Skautów Europy (chłopcy w wieku od 8 do 12 lat). Pierwsza zbiórka odbędzie się w sobotę w 6 kwietnia o 1100 w szkole Sióstr Nazaretanek. Równolegle na spotkaniu dla rodziców odbędzie się prezentacja wyjaśniająca fenomen wychowawczy metody skautowej. Szczegóły na plakatach. Informacje także u duszpasterzy naszej parafii.
 14. Już za tydzień przeżywać będziemy w naszej parafii Misje święte. Rozpoczną się one w najbliższą sobotę na wieczornej Mszy św. i potrwają do piątku 12 kwietnia br. Równolegle odbędą się rekolekcje szkolne. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie. Do chorych Ojciec misjonarz uda się 10 kwietnia o godz. 1030(zapisy w zakrystii). Spowiedź wielkopostna podczas Misji świętych w środę 10 kwietnia w godz. 800-900 oraz w godz. 1700-1800. Ofiary zbierane w tygodniu na Mszach św. z nauką misyjną, będą naszym wsparciem dla Sanktuarium Świętogórskiego w Gostyniu. W modlitwie polecajmy ten błogosławiony czas i naszego misjonarza z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri – ks. Stanisława Gawlickiego COr.
 15. W przyszłą niedzielę zapraszamy także po popołudniowej Mszy św. (ok. godz. 1800) na Drogę Krzyżową ulicami naszego Osiedla. Procesja przejdzie ulicami: Żeromskiego, Karłowicza, Boya-Żeleńskiego. Prosimy naszą jednostkę OSP z Warszówki o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu.
 16. Polecamy ostatni nr Opiekuna (2,50 PLN) oraz nowy nr Gościa Niedzielnego (5,00 PLN).
 17. Do skarbony „Jałmużna postna” składamy datki będące zadośćuczynieniem za zaniedbania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 18. W Wielkim Poście ministranci rozprowadzają baranki Caritas z białej czekolady na stół wielkanocny (5,00 PLN).
 19. W Niedzielę Palmową Gr. O. Pio rozprowadzać będzie palemki.
 20. Parafia na Chmielniku organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 24.05-01.06.br. Informacje u ks. Proboszcza Krzysztofa Ligockiego oraz na afiszu w naszej gablocie.
 21. Koło Koronkowe i Proboszcz Parafii w Szczypiornie zapraszają w piątek 5 kwietnia br. na spotkanie z cyklu „Miłosierdzie na wyciągnięcie ręki”. Msza Św. o g. 18.00, następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i o g. 19.00 konferencja pt. „Dzieła Miłosierdzia – bezdomni, młodociani przestępcy i świetlica środowiskowa – wezwanie do naśladowania Chrystusa w najbardziej potrzebujących na wzór św. Alojzego Orione”. Konferencję wygłosi Ks. Andrzej Pałka FDP – od Członek Zgromadzenia Zakonnego Księży Orionistów, obecnie pracujący w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu, Doktorant UKSW, odpowiedzialny za pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Św. Józefa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach.
 22. W kościele św. Mikołaja od 1864 r. kultywowany jest zwyczaj straży rzymskiej. Spotkanie dla kandydatów do tej służby odbędzie się w katedrze w Wielki Piątek 19 kwietnia o godz. 1600.
 23. Caritas Diecezji Kaliskiej prosi o odpisanie 1% podatku na cele charytatywne. Szczegóły na plakacie.
 24. Do wieczności Bóg odwołał z naszej Wspólnoty +Jana Michalaka z ul. Kuklińskiego Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.