NIEDZIELA III WIELKANOCNA 05.05.2019

XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny

 1. Z serca dziękujemy za zaangażowanie wielu Parafian w przygotowanie uroczystości odpustowej.
 2. Nabożeństwa majowe z czytanką w dni powszednie o godz. 1730 (wieczorne Msze św. bezpośrednio po nabożeństwach ok. 1750). W niedziele i święta majowe z czytanką o godz. 1630 (Msze św. niedzielne popołudniowe w maju ok. 1650 już bez kazania).
 3. W związku z majowym, różaniec rodzinny będzie w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele i święta o godz. 1600. Nie będzie różańca rodzinnego w piątek.
 4. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu jedynie w poniedziałek i środę w godz. 1600-1700. Nie będzie czynne w piątek.
 5. Uroczystość św. Stanisława BM głównego patrona Polski w środę 8 maja. Msza św. poranna w naszym kościele o 800.
 6. W związku z możliwością ubiegania się przez parafię o dotację na termomodernizację obiektów kościelnych, w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej o godz. 1900 w salce maryjnej. Dofinansowania możliwe jest w ramach programu „Poprawa jakości powietrza – zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Celem programu jest zmniejszenie emisji CO2.
 7. W piątek o godz. 1900 próba scholii.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wspólnota Żywego Różańca przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz naszego WSD.
 9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 10. Pierwsza próba dla dzieci, które 26 maja przystąpią do I Komunii św. już w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Obecność obowiązkowa.
 11. Za tydzień na Mszy św. o godz. 1700 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 12. Do nabycia jest nowy nr Opiekuna oraz Gość Niedzielny.
 13. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. min. 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
 14. Rada Osiedla przypomina o święcie naszej dzielnicy „Na Majkowie w maju”, które przypada w tym roku na dzień 19 maja. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 15. Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się w naszej parafii 5 czerwca br. Sprzęt (np. pralki, lodówki, komputery) będzie można składać na placu obok biura parafialnego od 700 do godz. 1200.
 16. W naszej Wspólnocie Parafialnej pożegnaliśmy +Joannę Haduch z ul. Makuszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.