NIEDZIELA IV WIELKANOCNA 12.05.2019

 1. Przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wspólnota Żywego Różańca prowadzi zbiórkę do puszek na rzecz naszego WSD.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 3. Rada Ekonomiczna podjęła decyzję, by nasza parafia przystąpiła do projektu „Poprawa jakości powietrza – zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Na uwadze mamy zmniejszenie emisji CO2. Wnioskodawcą ubiegającym się o pozyskanie dotacji na ten cel będzie Diecezja Kaliska.
 4. Na Mszy św. o godz. 1700 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 5. Nabożeństwa majowe z czytanką w dni powszednie o godz. 1730 (wieczorne Msze św. bezpośrednio po nabożeństwach ok. 1750). W niedziele i święta majowe z czytanką o godz. 1630 (Msze św. niedzielne popołudniowe w maju ok. 1650 już bez kazania).
 6. W związku z majowym, różaniec rodzinny będzie w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele i święta o godz. 1600. Nie będzie różańca rodzinnego w piątek.
 7. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. 1600-1700.
 8. W poniedziałek 13 maja różaniec fatimski wraz z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 9. We wtorek przypada święto Apostoła Macieja, a w czwartek św. Andrzeja Boboli-Patrona Polski.
 10. Zwracamy się z prośbą do naszych Parafian-dysponujących czasem we wtorek o godz. 1830 -o pomoc przy demontażu Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 11. W czwartek w szczególniejszy sposób będziemy w modlitwie pamiętali o Prał. Andrzeju Gawle z racji imienin.
 12. W piątek o godz. 1900 próba scholii.
 13. Kolejna próba dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
 14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1700 modlitwy za przyczyna św. o. Pio.
 15. Komunia św. Rocznicowa będzie w naszej parafii w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 930.
 16. Do nabycia jest nowy nr Opiekuna oraz Gość Niedzielny.
 17. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. min. 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
 18. Rada Osiedla przypomina o święcie naszej dzielnicy „Na Majkowie w maju”, które przypada w przyszłą niedzielę 19 maja. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 19. Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się w naszej parafii 5 czerwca br. Sprzęt (np. pralki, lodówki, komputery) będzie można składać na placu obok biura parafialnego od 700 do godz. 1200.
 20. Miasto Kalisz zaprasza na bezpłatne szkolenie (dla osób pow. 25 roku życia) z zakresu kompetencji cyfrowych „Ja w internecie”. Rekrutację prowadzi SP nr 16 przy u. Fabrycznej. Każdy może znaleźć tematykę odpowiednia dla siebie. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
 21. W naszej Wspólnocie Parafialnej pożegnaliśmy +Barbarę Pawłowską z ul. Stawiszyńskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.