NIEDZIELA XVI OKRESU ZWKŁEGO 21.07.2019

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne w parafii (3.139,80 PLN).
 2. Przystępując do projektu termomodernizacji, dokonaliśmy już pierwszej wpłaty na rzecz firmy, która poprowadzi nasze projekty (2 460,00 PLN) oraz opłaciliśmy połowę należności za wykonanie audytu (4 305,00 PLN).
 3. W okresie wakacyjnym nie ma w naszym kościele Mszy św. niedzielnej o 1700. W tygodniu nie ma Mszy św. rannych o godz. 700.
 4. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu czynne w tygodniu po każdej Mszy św. Telefon kontaktowy do parafii w nagłych sprawach: 62/5931077.
 5. Informujemy, iż można już (w godzinach urzędowania biura) rezerwować Msze św. z racji różnych rocznic przypadających w roku 2020.
 6. Narzeczonych pragnących spisać protokół przedmałżeński prosimy, aby w miarę możliwości (np. w niedzielę po nabożeństwach) uzgadniali z duszpasterzem termin spotkania.
 7. Prosimy potwierdzać zarezerwowane terminy intencji Mszy św. minimum 2 tygodnie przed ich odprawieniem. Sprawdzajmy na wywieszce w gablocie poprawność wypisanych intencji.
 8. W czwartek 25 lipca modlitwy o pokój po Mszy św. wieczornej.
 9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświecenie pojazdów w powiązaniu z dniem patrona kierowców-św. Krzysztofem. Święcenie będzie miało miejsce także w sobotę po Mszy św. o godz. 1800. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane polskim misjonarzom.
 10. Za tydzień spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 1600.
 11. Jest jeszcze ostatni nr Opiekuna (a w nim artykuły: „Święty z Monte Cassino”, „Czarnobyl jakiego nie znacie”, „Grosz za bezpieczny kilometr”, „Harcerstwo katolickie w Kaliszu”).
 12. Zapisy do grupy „błękitnej” pieszej pielgrzymki kaliskiej przyjmowane są w sąsiedniej parafii na Chmielniku. Koszt pielgrzymki to 100 zł w obie strony (lub 80 zł w jedną stronę). Przy zapisach prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej. Przewodnikiem grupy będzie ks. Wikariusz Maciej Rutkowicz SCJ.
 13. Zapraszamy do wzięcia udziału w II Majkowskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 9-12 sierpnia. Szczegóły na afiszu w gablocie. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii.
 14. Informujemy, iż duszpasterze w okresie wakacyjnym, przebywając poza parafią, każdego dnia będą sprawowali Najświętszą Ofiarę za naszych zmarłych. Informacja na ten temat w tygodniowym wykazie intencji wywieszonych w gablocie.
 15. Rekolekcje „Niebo jest w nas” organizuje w Giewartowie Wspólnota Magnificat w dniach 20-22 września br. Szczegóły na ulotkach.
 16. Informacje dotyczące rekrutacji do Diecezjalnego Studium Organistowskiego znajdują się na naszej stronie parafialnej.
 17. Pamiętajmy podczas wakacyjnego wypoczynku o codziennej modlitwie i udziale w Mszy Świętej niedzielnej.
 18. W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy +Tomasza Fibich z ul. Stawiszyńskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.