NIEDZIELA XXIII OKRESU ZWYKŁEGO 08.09.2019

 1. Dziś tradycyjnie na każdej Mszy św. pobłogosławimy ziarno siewne.
 2. Na Mszy św. o godz. 1100 poświecenie tornistrów dla pierwszoklasistów.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii.
 4. Zakupiliśmy już 6 ton opału na sezon zimowy (3.840,00 PLN). W ubiegłym roku (przy łagodnej zimie) spaliliśmy 14,5 tony miału, by ogrzać kościół i budynek parafialny.
 5. Okazją, by złożyć świadectwo wiary będzie nasz udział w Marsz dla Życia i Rodziny. Początek marszu ok godz. 1400 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Asnyka, a zakończenie na Placu Św. Józefa. Zapewne najlepiej dotrzeć na pochód komunikacją miejską (przykładowo na przystanku obok naszego kościoła autobus MPK odjeżdża w tamtym kierunku o godz. 1333). Zachęcamy całe Rodziny i przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot parafialnych do jak najliczniejszego udziału.
 6. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy św. o 1700.
 7. Biuro parafialne czynne będzie w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w godz. 1600-1700.
 8. We wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi będziemy przeżywać VII rocznicę ingresuE. ks. biskupa Edwarda Janiaka do katedry kaliskiej. Z tej okazji Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę świętą dziękczynną w katedrze w środę, 12 września, o godz. 1830. Zapraszamy duchowieństwo i wiernych Miasta Kalisza do wspólnej modlitwy w kościele katedralnym za naszego Biskupa Diecezjalnego.
 9. W piątek 13 września po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski z procesją wokół kościoła.
 10. W sobotę 14 września przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża.
 11. Za tydzień w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 930 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas ponadpodstawowych i klas 8, którzy w indeksach nie mają jeszcze wpisu o zaliczeniu przygotowania z poprzedniego roku szkolnego. Jednocześnie informujemy, iż pierwsza próba przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej będzie w środę 18 września po Mszy św. o godz. 1800. Obecność obowiązkowa.
 12. Za tydzień niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2020 przystąpią do I Komunii św.
 13. Do nabycia jest prasa katolicka. W Opiekunie warto zwrócić uwagę na artykuły: „Europa chrześcijańska i jej harcerze”, „200 lat kaliskiego >>Asnyka<<”, „Każda uratowana rodzina jest sukcesem”.
 14. Autokarową pielgrzymkę do Włocławka na wydarzenie „Polska pod Krzyżem” w dniu 14 września organizuje parafia Opatrzności Bożej. Wyjazd: 630z ul. Polna 8. Powrót: godz. 2300-2400. Zapisy: w kancelarii parafialnej lub u Michała Jeżyka nr tel. 606 831 433.
 15. Spotkanie par niesakramentalnych w przyszła niedzielę u oo. Jezuitów o godz.1600
 16. Wobec licznych i nowych zagrożeń dla życia i rodziny pragniemy zaprosić mężczyzn każdego stanu i wieku na spotkanie mające na celu stworzenie modlitewnej grupy mężczyzn pragnących w swoim życiu duchowym czegoś więcej. Współcześni mężczyźni jak dawni rycerze mają obowiązek stać na straży wartości chrześcijańskich i troszczyć się o ducha w rodzinie i Narodzie. Czas przywrócić męską odpowiedzialność. Szczegółowe ustalenia zostaną podane na zebraniu w czwartek 19 września po Mszy św. o godz.1800 w salce Maryjnej.
 17. W sobotę 21 września odbędzie się XII. Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa.
 18. Skauci Europy zapraszają wszystkich mężczyzn w wieku powyżej 17 lat na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża Świętego, która odbędzie się w dniach 26-29 września. Pielgrzymka będzie miała formę wędrówki w stylu skautowym – nocowanie pod namiotem, gotowanie na ognisku, wędrowanie z plecakiem, służba i modlitwa w męskiej wspólnocie. Jest to rzadka okazja, aby będąc poza ruchem, posmakować czym jest formacja harcerstwa katolickiego. Kontakt do organizatora podany na plakacie.
 19. Fundacja „Mocni Miłością”, która pomaga osobom przewlekle chorym, w tym starszym i samotnym, organizuje V edycję szkolenia. Warsztaty są skierowane do osób pragnących zostać wolontariuszami oraz tych, które z innych powodów potrzebują przybliżyć sobie temat opieki nad osobami przewlekle chorymi (np. należą do parafialnych zespołów Caritas lub opiekują się bliskimi w domu). Szkolenie jest bezpłatne, zapisy w parafii na Ogrodach, szczegóły na stronie fundacji i na plakacie.
 20. W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy + Genowefę Kaczmarek z ul. Żeromskiego i + Bohdana Nowakowskiego z ul. Kuklińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.