NIEDZIELA XXIV OKRESU ZWYKŁEGO 15.09.2019

 1. Po każdej Mszy św. Wspólnota Żywego Różańca przeprowadzi zbiórkę na KUL i nasze WSD.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 930 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas ponadpodstawowych i klas 8, którzy w indeksach nie mają jeszcze wpisu o zaliczeniu przygotowania z poprzedniego roku szkolnego.
 3. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2020 przystąpią do I Komunii św. (rozdamy druki zgłoszeniowe).
 4. Spotkanie Grupy o. Pio po Mszy św. o godz. 1700.
 5. Dziś pielgrzymka diecezjalna na Górę Krzyża Jubileuszowego k. Ostrzeszowa. Zaproszenie w szczególniejszy sposób kierowane jest do pątników pieszej pielgrzymki kaliskiej.
 6. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne złożone w minionym tygodniu (2.666,29 PLN + 1€).
 7. Biuro parafialne czynne w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w godz. 1600-1700.
 8. Kościół w środę 18 września wspominać będzie św. Stanisława Kostkę-orędownika młodzieży polskiej. W szczególniejszy sposób zapraszamy na Mszę św. kandydatów do bierzmowania począwszy od klas 6. Po Eucharystii próba dla kandydatów z klas 8 i 1 ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.
 9. Do nabycia jest prasa katolicka.
 10. Zebranie mężczyzn każdego stanu i wieku pragnących współtworzyć parafialną męską grupę modlitewną w czwartek 19 września po Mszy św. o godz.1800 w salce Maryjnej.
 11. W sobotę 21 września odbędzie się XII. Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa.
 12. W najbliższych dniach Skauci Europy będą tworzyli nowe środowisko w Kaliszu. Ta katolicka organizacja harcerska umożliwia dzieciom i młodzieży współtworzenie wspaniałej przygody w oparciu o najważniejsze dla nas wartości. Wszystkich chcących dowiedzieć się więcej na temat formacji skautowej zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w niedzielę 22 września po Mszy o godz. 1800 w salce przy sanktuarium św. Józefa. Spotkanie skierowane przede wszystkim do rodziców dzieci w wieku 9-17 lat oraz młodych powyżej 17 roku życia.
 13. Skauci Europy zapraszają wszystkich mężczyzn w wieku powyżej 17 lat na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża Świętego, która odbędzie się w dniach 26-29 września. Pielgrzymka będzie miała formę wędrówki w stylu skautowym – nocowanie pod namiotem, gotowanie na ognisku. Wszelkie informacje u proboszcza.
 14. III Forum Nowej Ewangelizacji pn. „Kościół jest młody” odbędzie się w Kaliszu od 27 do 29 września 2019 r. i będzie dotyczyć ewangelizacji młodzieży. Swój udział w Forum potwierdził m. in. ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Szczegóły na plakacie.
 15. Już niebawem do nabycia będą kalendarze naszej diecezji na rok 2020. Będzie to-jak w latach ubiegłych-cegiełka na rzecz utrzymania naszego seminarium duchownego, dlatego cenę ustalona na 5,00 PLN.
 16. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy + z ul. Salomeę Koch z ul. Stawiszyńskiej. Pogrzeb +Stanisława Mazur z ul. Fredry odbędzie się w czwartek o godz. 1300.
 17. Spotkanie dotyczące kolejnej edycji Kursu Alpha będzie 27 września w parafii św. Rodziny. Zapisy i informacje w tamtejszej kancelarii. Szczegóły w gablocie.