III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Papież Franciszek III Niedzielę Zwykłą ustanowił Niedzielą Słowa Bożego,
  a więc poświęconą refleksji, krzewieniu i celebracji Biblii.
 2. Dziś w kościołach prowadzona jest zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 3. O godz. 1530 odbędzie się modlitewne spotkanie tworzącego się kaliskiego środowiska Skautów Europy. Zapraszamy zainteresowanych harcerstwem rodziców razem z dziećmi.
 4. W świątyniach może przebywać 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele
  w nabożeństwach powinno uczestniczyć nie więcej niż 32 wiernych. Prosimy, aby zachować między sobą bezpieczną odległość tj. 1,5 m. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane została przedłużona do 31 stycznia br.
 5. Kościół od poniedziałku do soboty otwierany jest o godz. 645.
 6. Jeżeli sprawy kancelaryjne nie wymagają osobistego spotkania, prosimy załatwiać je drogą telefoniczną (kom. 510 050 055). W kancelarii będziemy do dyspozycji w bardzo ważnych sprawach w poniedziałek i w środę w godz. 1600-1700.
 7. Zamówione intencje Mszy św. prosimy potwierdzać wrzucając kopertę
  z zapisaną intencją i zarezerwowaną datą do skrzynki na listy obok biura parafialnego (min. 2 tygodnie przed ich odprawieniem). Bardzo prosimy, aby sprawdzać poprawność przepisanych intencji w grafiku (zamieszczonym
  w gablocie oraz na stronie internetowej parafii). Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać telefonicznie.
 8. W poniedziałek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła oraz zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 9. Jutro z racji 25. dnia miesiąca będą modlitwy o pokój po Mszy św. wieczornej.
 10. Z serca dziękujemy tym Rodzinom, które w minionym tygodniu odpowiedziały na zaproszenie i przybyły na Msze św. z błogosławieństwem dla mieszkańców swojej ulicy. Wyrażamy wdzięczność za złożone w kopertach ofiary kolędowe. Dziękujemy za pierwsze skierowane sugestie dotyczące życia parafialnego
  w naszej Wspólnocie.
 11. W najbliższym czasie zapraszamy Parafian na Msze św. „kolędowe” z ulic:

25 stycznia 2021 roku /poniedziałek/ godz. 1800

 1. Paderewskiego
 2. Reymonta

26 stycznia 2021 roku /wtorek/ godz. 1800

 1. Żeromskiego
 2. Tuwima

27 stycznia 2021 roku /środa/ godz. 1800

 1. Wyspiańskiego
 2. Kwiatów Polskich

28 stycznia 2021 roku /czwartek/ godz. 1800

 1. Staffa
 2. Boya-Żeleńskiego
 3. Szymanowskiego

Cały grafik dostępny jest w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej. Na zakończenie każdej Eucharystii poświęcimy wodę (którą w naczyniu prosimy zabrać z domów do kościoła) i rozdamy modlitwę pobłogosławienia domu do odmówienia we wspólnocie rodzinnej.

 1. Pół godziny przed każdą Mszą św. wieczorną będzie odmawiany różaniec rodzinny. Zachęcamy do udziału i w tym nabożeństwie.
 2. W okresie kolędowym aktualizujemy ewidencję parafialną. „Karty Rodzin” wyłożyliśmy na stoliku pod chórem (dostępne są na naszej stronie internetowej). Potwierdzenie lub zgłoszenie przynależności do parafii, prosimy składać na tacę podczas Mszy św. „kolędowych” (również na zwykłych kartkach).
 3. Ponieważ na porannych Mszach św. uczestniczy zazwyczaj nie więcej jak
  5 osób, usilnie prosimy, aby wierni, którzy codziennie pragną być na Eucharystii, tym razem wybrali właśnie liturgię poranną. Udział we Mszach św. o godz. 1800, w okresie „kolędowym”, rezerwujemy dla mieszkańców zaproszonych z poszczególnych ulic oraz dla rodziny, która w koncelebrze ma swoją intencję mszalną.
 4. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszami św. w dni powszednie oraz w niedziele.
 5. Polecamy ostatni nr Opiekuna oraz gazetkę parafialną Wspólnotę.
 6. Instrukcja jak przyjmować Komunię św. na dłonie w dobie pandemii dostępna jest w gablocie parafialnej.
 7. Informujemy, że w dniu 2 lutego – już po raz dwudziesty trzeci w naszej parafii – zostanie zorganizowana Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Do akcji będzie można przyłączyć się podczas każdej Mszy św. w święto MB Gromnicznej. Więcej informacji w gablocie.
 8. Poświęcenie gromnic oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 (w łączności ze świętem MB gromnicznej, które przypada 2 lutego).
 9. Tuż po Święcie MB Gromnicznej planujemy wynieść choinki oraz zdemontować szopkę. Prosimy o pomoc w środę 3 lutego o godz. 1900.
 10. Wyrażamy wdzięczność za indywidualne wpłaty na bieżące utrzymanie parafii.
 11. W dniu 31.01.2021 r o godz.1530 w kościele OO. Jezuitów odbędzie się koncert kolęd pt. „Na Fryckową nutę” wspierający prześladowanych chrześcijani misjonarzy, który będzie transmitowany przez telewizję internetową „Dom Józefa”. Twórcą kolęd jest znany kaliski kompozytor i pedagog pan Fryderyk Stankiewicz, a wykonawcami będą profesjonalni artyści. Dzieło można wesprzeć wpłacając ofiary na konto podane w folderach wyłożonych pod chórem.