Skauci Europy

Drodzy Państwo,

Nazywam się Jakub Siekierzyński i jestem osobą odpowiedzialną za rozwój nowych jednostek Skautów Europy w ramach tzw. Centrum Rozwoju. Piszę do Państwa w sprawie zakładania nowych lub rozwijania istniejących jednostek naszego ruchu w Kaliszu.

Przepraszam, że odzywam się dopiero teraz – po ponad tygodniu. W międzyczasie miałem kilkudniowy skautowy wyjazd na tzw. Harce Majowe, który skutecznie mnie opóźnił.

W niedzielę 24 kwietnia odwiedziliśmy 5 kaliskich parafii, w których zorganizowaliśmy nabory do Skautów Europy.

W wyniku tych naborów pojawiło się około 45 osób chętnych do nas dołączyć. Są to w przeważającej części dzieci w wieku 9-12 lat, a więc kandydaci do młodszej gałęzi wiekowej naszych jednostek – tzw. Wilczków.

W związku z tym, że byliśmy w pięciu miejscach: (parafii bł. Matki Teresy z Kalkuty na Ogrodach, w Sanktuarium Św. Józefa, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Szczypiornie, w parafii bł. Michała Kozala na Winiarach oraz w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Majkowie), w każdym z tych miejsc pojawiło się od kilku do kilkunastu osób.

Na razie chciałbym Państwa przywitać i zapewnić, że będziemy się starali dobrze zagospodarować potencjał, jaki udało nam się uzyskać w wyniku naborów. Dokładne plany (gdzie i kiedy jaka jednostka ruszy, na jaką zbiórkę zapraszamy) jeszcze się kształtują – na pewno będziemy o tym informować.

Na razie najważniejszym elementem zakładania nowych jednostek jest znalezienie do nich tzw. szefów – czyli osób, które będą chciały prowadzić grupy Wilczków. Taką osobą może być osoba dorosła (optymalnie jest, gdy ma do 30 lat, natomiast także jest możliwe, żeby takie jednostki prowadziły osoby starsze, np. rodzice potencjalnych Wilczków), która ma podstawowe predyspozycje do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz chęci. My takiego szefa lub szefową przygotujemy do pełnienia swojej funkcji – wprowadzimy w świat skautingu, zaprosimy na szkolenie pedagogiczne itd. Jeśli pośród Państwa albo pośród Państwa rodzin i znajomych byłyby takie osoby, proszę o informację – znalezienie tych osób jest kluczowe do sprawnego otworzenia nowych jednostek Skautów Europy w Kaliszu.

Ponadto, chciałbym Państwu przesłać kilka materiałów o nas w przeróżnej formie, dzięki którym będą mieli Państwo zapoznać się trochę z naszą metodą i stylem:

  1. 25-minutowy film ze streszczeniem drogi, jaką przebywa członek naszego Stowarzyszenia: https://www.youtube.com/watch?v=BrTz72mby5g
  2. Krótki film/zajawka przedstawiająca to jak wygląda nasz obóz letni. Materiał nie jest bardzo merytoryczny, ale całkiem ładny i stara się syntetycznie pokazać co jest dla nas ważne: https://www.youtube.com/watch?v=wqzmKo6bxEM
  3. Broszura Skauci Euopy – Instrukcja Obłsugi (w załączeniu)
  4. Blog byłego Komisarza Federalnego naszej Federacji – Zbigniewa Mindy: http://www.zbigniewminda.pl/2012/11/obdarzanie-zaufaniem-i-zainteresowanie.html – tutaj przykładowy tekst, ale na stronie jest więcej tych, które warto przeczytać
  5. Można o nas także przeczytać na naszej stronie internetowej: https://skauci-europy.pl/o-nas/

Na naszej stronie można też znaleźć informacje o naszej symbolice: tego co nosimy na mundurach (nasz krzyż, sztandar, flagi)  i tego czym się kierujemy (Prawo Harcerskie i Zasady Podstawowe) https://skauci-europy.pl/symbolika-i-prawo/

W razie wszelkich spraw, wątpliwości czy pytań, proszę o kontakt na poniższy numer telefonu lub adres mailowy.

Jakub Siekierzyński HR

Szef Centrum Rozwoju Turbina
+48 600 719 016

jakub.siekierzynski@skauci-europy.pl

:: Skauci Europy
:: http://skauci-europy.pl